Śląski sanepid umarza kary administracyjne za czas pandemii!

Mid 20404152

Redakcja

20 czerwca 2020

Dobre wiadomości nie mogą czekać do rana! Dzieje się! Rano odmowa wszczęcia covidowego postępowania o ukaranie za wykroczenie, a teraz, da daaam, rozsądek Śląskiego Inspektora Sanitarnego - napisała na swoim profilu w mediach społecznościowych mecenas Magdalena Wilk.

Sprawa dotyczy kar administracyjnych jakie zostały nałożone na ludzi przez sanepid min. podczas strajku przedsiębiorców w Katowicach. Od wielu tygodni trwała dyskusja o tym, czy wystawiane mandaty i kary są słuszne i zgodne z prawem oraz konstytucją. Dziś okazuje się, że osoby które zdecydowały się na odmowę przyjęcia mandatu, mogą liczyć na odstąpienie od jej egzekwowania. 

Drodzy Ślązacy, jeżeli składaliście odwołanie, to myślę, że możecie już spać spokojnie. Jeżeli bazowaliście na moich materiałach, cieszy mnie to okrutnie - napisała Magdalena Wilk.

Uchylenie przepisów stanowiących podstawę do wydania decyzji w I instancji i wyłączenie dopuszczalności wydania decyzji w sprawach danego rodzaju prowadzi do konieczności uchylenia przez organ odwoławczy zaskarżonej decyzji i umorzenie postępowania I instancji ponieważ postępowanie I instancji stało się bezprzedmiotowe chociaż nie było bezprzedmiotowe w chwili jego wszczęcia. Niniejsza decyzja jest ostateczna - czytamy w postanowieniu Śląskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektoratu. 

Foto: ARC

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

8 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 18.9µg/m3 PM2.5: 16.1µg/m3