Śląski Ogród Zoologiczny likwiduje mini ZOO

IMG 1447

Redakcja

17 maja, 2023

To koniec mini ZOO w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym. Jedna z atrakcji nie będzie w tym roku otwarta. 

Mini ZOO było od kilkunastu lat jedną z atrakcji Śląskiego Ogrodu Zoologicznego. Co roku inauguracja sezonu odbywała się w maju. Jednak od 2023 roku Śląskie ZOO rezygnuje z mini ZOO.

Jaki jest powód tej decyzji? Europejskie Stowarzyszenie Ogrodów Zoologicznych i Akwariów od kilku lat uważa, że należy odejść od hodowli w ogrodach zoologicznych zwierząt udomowionych. Placówki ZOO powinny skupiać się przede wszystkim na ochronie gatunków, którym grozi wyginięcie, a do nich nie należą np. zwierzęta gospodarskie.

Ale to nie wszystko. Śląskie ZOO wskazuje również na potrzebny remont infrastruktury mini ZOO, który byłby bardzo kosztowny. - Nasze Mini ZOO działa od kilkunastu lat. Jego infrastruktura lata swojej świetności ma już za sobą, a drewniane elementy wymagają kosztownego remontu. Przeznaczenie części naszego budżetu na remont Mini ZOO oznaczałby, że nie moglibyśmy prowadzić modernizacji innych wybiegów, zamieszkiwanych przez zwierzęta zagrożone wyginięciem - informuje Śląski Ogród Zoologiczny i dodaje, że wszystkie zwierzęta, które zamieszkiwały Mini ZOO pozostaną w ogrodzie i będą miały zapewnione odpowiednie warunki życia.

fot. Śląskie ZOO

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

11 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 40.3µg/m3 PM2.5: 32.7µg/m3