Śląska policja zatrzymała pedofila. Wykorzystał seksualnie 13-latkę! [WIDEO]

Nredcvgtre

Redakcja

20 października, 2022

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Katowicach namierzyli i zatrzymali mężczyznę, który nakłaniał 13-latkę poprzez internet do przesyłania swoich nagich zdjęć. Śledczy ustalili, że 35-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego mógł utrzymywać podobne kontakty jeszcze z kilkunastoma innymi dziewczynkami.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej w Katowicach zostali powiadomieni przez ojca 13-letniej dziewczynki o tym, że jest ona wykorzystywana seksualnie przez nieznajomego mężczyznę. 

Śledczy ustalili, że w sierpniu 2022 roku nastolatka poznała mężczyznę za pośrednictwem jednej z platform internetowych.

Przedstawiał się on jako 19-latek. Mężczyzna, za pośrednictwem portali społecznościowych, co najmniej dwukrotnie nakłonił małoletnią poniżej lat 15 do wykonania innej czynności seksualnej, a następnie przesłania mu zdjęć i filmów z nagraniami. Mężczyzna przekazał następnie dziewczynce kwotę 680 złotych”

podała kwp w katowicach.

Przeprowadzone przez śląskich kryminalnych ustalenia pozwoliły na wytypowanie sprawcy, którym okazał 35-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego.

 

Podczas jego zatrzymania, w trakcie przeszukania śledczy zabezpieczyli sprzęt elektroniczny, który poddany zostanie badaniom przez biegłych w celu odnalezienia dowodów przestępczej działalności.   

Prokurator przedstawił mężczyźnie zarzuty seksualnego wykorzystania małoletnich. Na wniosek Prokuratury Okręgowej w Katowicach i Wydziału Kryminalnego KWP w Katowicach, Sąd Rejonowy Katowice-Wschód zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Teraz może mu grozić kara nawet do 12 lat więzienia.

 

Źródło: KWP w Katowicach

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 23.0µg/m3 PM2.5: 20.5µg/m3