Śląscy samorządowcy zakładają nowe stowarzyszenie. Po co?

Krupachecinski

Redakcja

4 kwietnia, 2022

7 kwietnia w Katowicach wielki kongres założycielski "Ruchu Samorządowego Tak Dla Polski" w województwie śląskim. Po co powstanie?

Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach będzie 7 kwietnia areną spotkania założycielskiego Ruchu Samorządowego Tak Dla Polski w województwie śląskim. Udział w kongresie potwierdziło już kilkadziesiąt osób. – Wśród nas będą przedstawiciele małych gmin i miasteczek, jak i dużych miast. Bo wszyscy są tak samo ważni. Ale spotkamy nie tylko samorządowców - przedstawiciele środowisk akademickich, także dołączyli do naszego stowarzyszenia – mówi Andrzej Dziuba, prezydent Tychów.

Samorządowcy sprzeciwiają się centralizacji władzy i odbieraniu mieszkańcom kolejnych kompetencji w decydowaniu o najbliższych im sprawach. Chcą wpływać na jakość powstającego prawa i zabezpieczyć lokalne wspólnoty przed częstokroć lekkomyślnymi projektami rządowymi, który mogą doprowadzić do destrukcji samorządy.Często reprezentujemy różne środowiska samorządowe i akademickie. Reprezentujemy różne poglądy, w tym polityczne, różnych mieszkańców. Ale łączy nas jedno: samorząd, nasza lokalna społeczność – wyjaśnia Tomasz Sadłoń, wójt gminy Psary.

Jestem przekonany, że dalsze zacieśnianie współpracy samorządów i środowisk okołosamorządowych pozwoli nam jeszcze skuteczniej zabiegać o realizację potrzeb mieszkańców naszych małych ojczyzn. Naszym celem jest konstruktywny dialog i pokazywanie samorządowej rzeczywistości taką, jaką ona naprawdę jest. Chcemy także zwracać uwagę na problem kurczących się finansów gmin w kontekście zmian legislacyjnych - podkreśla Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Prezydenci, wójtowie i burmistrzowie nie ukrywają, że celem zjednoczenia jest wygrana sił demokratycznych w kolejnych wyborach.

własne/materiał prasowy

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

11 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 22.8µg/m3 PM2.5: 18.5µg/m3