Skuteczne uderzenie w międzynarodową szajkę złodziei

fot. KWP w Katowicach

Redakcja

24 stycznia, 2023

Rozbito grupę przestępczą działającą na terenie Polski, Czech, Słowacji oraz Austrii, która ma na swoim koncie wiele kradzieży z włamaniem. Mężczyźni zostali przyłapani na gorącym uczynku, gdy przewozili warte 50 tys. euro skradzione motocykle.

Policjanci z Zespołu do Walki z Przestępczością samochodową Wydziału Kryminalnego KWP w Katowicach podjęli współpracę z funkcjonariuszami z Państwowego Biura Śledczego w Austrii po tym, jak na terenie tego kraju doszło do kradzieży motocykli. W związku z tym, że także w Polsce miały miejsce podobne przestępstwa, śląscy kryminalni podejrzewali, że odpowiadają za nie te same osoby.

-Kiedy policjanci zebrali wystarczająco dużo dowodów przestępczej działalności, wkroczyli do akcji. Razem z kryminalnymi z KMP w Rybniku zatrzymali na gorącym uczynku trzech Białorusinów. Mężczyźni przewozili przez Rybnik trzy motocykle marki BMW i Ducati, które w połowie stycznia zostały skradzione w Austrii. Wartość odzyskanych jednośladów to 50 tysięcy euro - podała KWP w Katowicach. 

Mężczyźni mają na swoim koncie liczne kradzieże z włamaniem do mieszkań, domów i pojazdów.

Zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Rybniku, a sąd zadecydował o ich tymczasowym aresztowaniu. Strona austriacka zainicjowała procedurę uproszczonego postępowania sądowego ENA, w ramach którego dojdzie do przekazania podejrzanych na teren Republiki Austrii.

powiązane artykuły:

35 670223
Lokalne 1 września, 2021

Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach rozpracowali grupę przestępczą zajmującą się

3 366048
Wiadomości 17 czerwca, 2021

Rozbicie zorganizowanej grupy przestępczej, 7 osób zatrzymanych, blisko 30 przeszukań i przejęcie 28

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

5 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 33.2µg/m3 PM2.5: 26.5µg/m3