Skrzaty zadomowiły się w Wodzisławiu Śląskim

Gghhtgetef

Redakcja

25 grudnia, 2021

Na wodzisławskie Stare Miasto zawitały skrzaty. Ich przybycie poprzedziła budowa nowej kopalni przy ulicy Księżnej Konstancji 5, pizzerii u zbiegu ulic Głowackiego i Kubsza oraz drewnianych domków także przy ulicy Kubsza (pod numerem 15) i przy Rynku 13. Chodzi o niepowtarzalne i unikatowe na skalę europejską arcydzieła sztuki ulicznej w wersji mikro, autorskie instalacje, którymi może pochwalić się jedynie Wodzisław Śląski. Miasto zaprasza wszystkich do oglądania wyjątkowego świata mikroskrzatów od 23 grudnia.

Postanowiliśmy wykorzystać historyczną architekturę naszego pięknego miasta, by zaprezentować wszystkim nowy, oryginalny, miejski projekt. Zabytkowe schody, piwniczne okna, kamienne podstawy latarni, szczeliny. Zabudowa ścisłego centrum Wodzisławia Śląskiego zaczęła być domem nowych wodzisławskich bohaterów, których ukazujemy w ich codziennych czynnościach, krzątających się po domu, pracujących na kopalni, odwiedzających pizzerię. Ukazujemy razem z mistrzami stolarstwa, prawdziwymi pasjonatami z Małego Drewnianego Domku”

mówi prezydent miasta Mieczysław Kieca.

Takiego projektu w Wodzisławiu Śląskim jeszcze nie było. Już teraz planujemy jego kontynuację w kolejnych latach"

dodaje.

Jak powstają takie cuda z drewna?

Nasze prace przygotowujemy miesiącami. Zwracamy uwagę na najdrobniejsze detale, takie jak kształty centymetrowej książki w drewnianej sypialni, szybu w zapowiadanej mikrokopalni czy pizzy w nowo otwartej w mieście pizzerii. Dla takiego efektu zdecydowanie warto się tak napracować”

mówił, zapowiadając projekt, Rafał Wolny, który stoi za Małym Drewnianym Domkiem.

Stolarstwo to nasza pasja. To praca, dzięki której wykonując wszystko, co uwielbiamy, możemy spełniać marzenia”

podsumowuje.

Jak w ogóle zrodził się pomysł na tę współpracę?

Firma Mały Drewniany Domek zgłosiła się do nas z propozycją zaprezentowania swoich stolarskich dzieł podczas organizowanego w końcówce września na Rynku I DzieJesień Festiwalu. Tę propozycję przyjęliśmy. Byliśmy ciekawi odbioru prac zespołu Rafała Wolnego wśród wodzisławian”

tłumaczyła na starcie projektu Anna Szweda-Piguła, dyrektor Centrum Rozwoju Miasta w Wodzisławiu Śląskim.

Pozytywne przyjęcie, tłumy mieszkańców wokół stoiska i świetny kontakt z właścicielami… To nasunęło nam pomysł, który właśnie teraz realizujemy na Starym Mieście i pozwoliło na nawiązanie kolejnej ciekawej współpracy samorządu i biznesu”

dodaje.

Relacji z instalacji arcydzieł stolarskich szukajcie od 23 grudnia m.in. w miejskich kanałach w mediach społecznościowych (np. na koncie Miasto Wodzisław Śląski na Facebooku).

 

Źródło: UM Wodzisław Śląski

Skrzaty 1

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

17 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 20.2µg/m3 PM2.5: 14.9µg/m3