Skra Częstochowa doczeka się remontu stadionu. Miasto uzyskało dofinansowanie

Corner gf9135256b 1920

Redakcja

17 lipca, 2022

Częstochowa uzyskała dofinansowanie na modernizację infrastruktury sportowej stadionu „Skry” przy ul. Loretańskiej. Pieniądze pochodzą z trzeciej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład PGR.

Te środki to osobna pula z Programu Inwestycji Strategicznych przeznaczona dla jednostek samorządowych, w których działały zlikwidowane w wyniku transformacji systemowej przedsiębiorstwa gospodarki rolnej. Częstochowa w tej edycji PGR aplikowała jeszcze o pieniądze na odnowę i zazielenienie Placu Pamięci Narodowej, ale wniosek nie został zakwalifikowany do dofinansowania.

Udało się pozyskać 5 mln zł na przebudowę tzw. "Lorety".

Prace, które mają zostać zakończone do końca 2023 roku, zakładają wymianę murawy stadionu, naprawę systemu odprowadzenia wody oraz wykonanie od podstaw systemu podgrzewania płyty boiska. Inwestycja uwzględnia również przesunięcie pola gry, nową organizację terenu wokół stadionu m.in. budowę trybuny głównej, ogrodzenie terenu, wydzielenie parkingów dla obsługi zawodów, wymianę ogrodzenia parku maszyn i modernizację oświetlenia. Koszt remontu to 5 mln 102 tys. zł.

 

Źródło: UM Częstochowa

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-2 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 10.5µg/m3 PM2.5: 9.8µg/m3