Skatowali kobietę i wyrzucili ją z samochodu. Agresywnej parze grozi dożywocie

Usilowanie zabojstwa

Redakcja

1 maja 2024

Zatrzymano 44-latka oraz jego o 4 lata młodszą partnerkę. Para pozbawiła wolności 34-letnią mieszkankę powiatu bielskiego, bijąc ją w tym czasie i dręcząc. Oboje usłyszeli zarzut usiłowania zabójstwa. Na wniosek śledczych i prokuratora, sąd aresztował ich na 3 miesiące.

W ubiegły czwartek tuż przed 6.00 dyżurny żywieckiej komendy Policji otrzymał informację, że w Międzybrodziu Żywieckim, siedzi przy drodze pobita kobieta. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci. Jak ustalili, była to 34-letnia mieszkanka powiatu bielskiego. 

34-latka miała liczne obrażenia ciała, w tym rany cięte, które wskazywały na to, że ktoś się nad nią znęcał. Kobieta była wychłodzona, a kontakt z nią utrudniony. Jej stan był bardzo ciężki, dlatego na miejsce wezwano pogotowie i 34-latka trafiła do szpitala - relacjonuje żywiecka policja. 

Policjanci z wydziału kryminalnego żywieckiej komendy zaczęli zbierać informacje i ustalać, co się stało. Wsparcia i pomocy udzielili im kryminalni z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Wspólnie odtworzyli przebieg zdarzenia.

Jak wynikało z ich ustaleń, 34-latka w feralną noc, poprzez swojego znajomego, poznała 44-letniego mężczyznę i jego 40-letnią partnerkę. Przez jakiś czas wspólnie jeździli samochodem po terenie powiatu bielskiego. Jednak w pewnym momencie doszło pomiędzy nimi do kłótni. Wówczas mężczyzna dotkliwie ją pobił. 

Znęcając się nad nią, zadał jej liczne rany cięte. Pozbawił ją również wolności, zamykając w bagażniku. Ostatecznie wyrzucił kobietę z samochodu, pozostawiając ją w okolicznościach zagrażających jej życiu. We wszystkim uczestniczyła jego partnerka - podała KPP w Żywcu. 

Dzięki wspólnym działaniom kryminalnych z Żywca i Katowic, już w piątek oboje zostali zatrzymani i słyszeli zarzut usiłowania zabójstwa. W niedzielę, na wniosek śledczych i prokuratora, sąd aresztował ich na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi im dożywotnie więzienie. Jak ustalili śledczy, 44-latek przeszłości był już karany za podobne przestępstwa.

Pobicie kobiety w miedzybrodziu

powiązane artykuły:

Pobicie w myszkowie
Lokalne 23 kwietnia 2024

Na jednym z parkingów w Myszkowie doszło do pobicia 56-letniego mężczyzny. Kilkanaście minut po z

Pobicie w częstochowie
Lokalne 8 kwietnia 2024

Para rozbojarzy z Częstochowy została tymczasowo aresztowana. Sprawczyni wpadła na gorący

64 799624
Lokalne 15 lutego 2024

W Zabrzu doszło do tragedii. 43-latek zmarł po pobiciu. Zarzuty usłyszały dwie osoby. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

26 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.1µg/m3 PM2.5: 4.5µg/m3