Skarpa Bytom zaprasza na wspinaczkę zamiast lekcji

Skarpadladzieci

Redakcja

28 lutego, 2023

SKARPA BYTOM proponuje odskocznię od szkolnej rutyny. Zamiast siedzieć w szkolnej sali, uczniowie mogą spędzić dwie godziny lekcyjne w największym centrum wspinaczkowym w Polsce.

Powrót do szkoły po dwóch tygodniach wolnego nie dla każdego ucznia był łatwy. Centrum Sportów Wspinaczkowych i Siłowych SKARPA BYTOM przypomina, że najlepszą odskocznią od nauki jest aktywność fizyczna. Obiekt wraca z ofertą dla uczniów szkół podstawowych oraz przedszkolaków.

Zajęcia w szkolej sali czy na ściance wspinaczkowej?

SKARPA BYTOM zaprasza grupy zorganizowane ze szkół i przedszkoli do przygody na ściankach wspinaczkowych pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Planowany czas zajęć to dwie godziny lekcyjne. W tym czasie dzieci mogą przetestować czternaście torów wspinaczkowych w strefie Gryfnego Wspinania oraz dziecięcą boulderownię. Cena, 20 zł za ucznia, obejmuje również wypożyczenie sprzętu oraz opiekę operatorów ścianki, którzy w pełni zapewniają bezpieczeństwo uczestników. Dodatkowo wspinaczka odbywa się przy pomocy nowoczesnej i bezpiecznej autoasekuracji. Jedyne, o czym trzeba pamiętać, to zmienne obuwie sportowe i wygodne ubranie.

Czy to sport dla dzieci?

Strefy wspinaczkowe dostępne w obiekcie dostosowane są do każdego stopnia zaawansowania i wieku.

– Odwiedzają nas nawet trzylatki, które świetnie radzą sobie na Gryfnym Wspinaniu. Każdy może spróbować swoich sił z tym sportem. Zachęcam do odwiedzenia nas zarówno z grupą szkolną jak i z przedszkolakami. To świetna forma integracji, która uczy odpowiedzialności za drugą osobę – mówi Dobromir Bujak, prezes Klubu Sportowego Skarpa Bytom.

Dodaje, że dyscyplina zyskuje na popularności w Polsce, a zawodnicy Polskiego Związku Alpinizmu osiągają sukcesy na arenie międzynarodowej.


powiązane artykuły:

273030150 5142671982450318 5808384419056505813 n
Lokalne 7 marca, 2022

Ministerstwo Sportu i Turystyki zaapelowało do polskich klubów sportowych o umożliwienie trenowania

największa zewnętrzna ścianka wspinaczkowa w Polsce
Wiadomości 16 grudnia, 2022

W 2023 roku miłośnicy wspinaczki będą mogli korzystać z kolejnej atrakcji na terenie 

Sciankawspinaczkowaslask
Artykuły 13 sierpnia, 2022

Wspinaczka ściankowa to nie tylko dobra zabawa, to także spora dawka adrenaliny i świetny sposób

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 16.5µg/m3 PM2.5: 15.1µg/m3