Siemianowice Śląskie: recydywista zatrzymany za usiłowanie zabójstwa

Usilowanie zabojstwa

Redakcja

20 maja 2024

Policjanci z Siemianowic Śląskich zatrzymali 54-letniego mężczyznę. Usłyszał on zarzut usiłowania zabójstwa w tzw. recydywie. Decyzją sądu trafił na 3 miesiące do aresztu.

W ubiegłą środę w godzinach porannych policjanci z Siemianowic Śląskich otrzymali zgłoszenie, iż w jednym z mieszkań doszło do szarpaniny pomiędzy znajomymi, podczas której ktoś został zaatakowany nożem. 

Na miejscu mundurowi zastali mężczyznę z raną kłutą w okolicach szyi. W mieszkaniu była też kobieta oraz 54-latek, którzy spożywali alkohol z poszkodowanym. Z uwagi na upojenie alkoholowe uczestników spotkania, stróże prawa mieli trudności z ustaleniem przebiegu zdarzenia. Zastane osoby ciągle zmieniały wersje - relacjonuje policja. 

Rannego 40-latka załoga pogotowia ratunkowego zabrała do szpitala. Starszy z mężczyzn i jego znajoma zostali zatrzymani przez mundurowych i trafili do policyjnego aresztu. 

Podczas wykonywanych czynności wyjaśniono, iż 40-latek został pchnięty nożem przez 54-latka. Podejrzany usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa - podała KMP w Siemianowicach Śląskich. 

Grozi mu za to przestępstwo surowsza kara, ponieważ dopuścił się jej w tzw. recydywie. Decyzją sądu trafił do aresztu, gdzie spędzi najbliższe 3 miesiące.

powiązane artykuły:

51 644410
Lokalne 2 lutego 2021

Mysłowiccy policjanci zatrzymali 59-letniego mężczyznę, który w trakcie domowej awantury dźgnął noże

Nożownik w autobusie
Lokalne 18 kwietnia 2024

Mężczyzna, który zaatakował nastolatka nożem w autobusie, został tymczasowo aresztowany.

Rozboj w zawierciu
Lokalne 14 marca 2024

41-latek z Zawiercia brutalnie pobił i okradł z telefonu 61-letniego mężczyznę. Wcześniej

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.0µg/m3 PM2.5: 5.4µg/m3