Siemianowice Śląskie: pościg zakończony strzelaniną

58 618066

Redakcja

13 czerwca 2020

Szereg zarzutów usłyszał 29-latek, który prowadząc, samochód potrącił policjantów i w policyjnym pościgu staranował pojazdy. Pościg był prowadzony od Siemianowic Śląskich, a zakończył się w Katowicach.

Sceny jak z filmu rozegrały się wczoraj na drogach Siemianowic Śląskich i Katowic. Patrol siemianowickiej drogówki na jednej z ulic miasta zatrzymał do kontroli drogowej samochód.

W pewnym momencie mężczyzna za kierownicą osobówki włączył silnik i z impetem ruszył przed siebie, potrącając dwóch policjantów. Następnie pojazd uderzył w tył stojącego radiowozu, po czym z impetem odjechał. Pomimo doznanych obrażeń mundurowi od razu wezwali wsparcie i ruszyli radiowozem w pościg za uciekinierem. W samochodzie oprócz kierowcy była również kobieta. Do pościgu przyłączyło się sześć kolejnych radiowozów z siemianowickiej komendy. Kierujący osobówką rażąco naruszał przepisy ruchu drogowego, narażając innych uczestników na niebezpieczeństwo utraty życia bądź zdrowia.

Pościg z Siemianowic przeniósł się do Katowic, gdzie policjanci zatrzymali uciekiniera. Jeden z radiowozów uderzył bokiem w uciekający samochód, który wjechał w barierki ochronne. Uszkodzenia w pojeździe nie pozwoliły kierowcy na dalszą jazdę. Policjanci oddali strzały ostrzegawcze i zatrzymali mężczyznę oraz podróżującą z nim kobietę. Oboje są mieszkańcami Katowic. Na miejscu karetka pogotowia udzieliła pomocy rannemu policjantowi z drogówki i zabrała go do szpitala. Pomocy medycznej wymagało również 3 innych policjantów oraz uciekający wcześniej kierowca.

Czytaj także: Tatry: Koszmarna seria! Odnaleziono kolejne ciało pod Zawratem

Okazał się nim 29latek, który był poszukiwany w związku z koniecznością odbycia kar więzienia. Ponadto posiadał dwa dożywotnie zakazy prowadzenia pojazdów. Na miejsce skierowano policjanta z psem, który w samochodzie znalazł woreczek z amfetaminą.

Foto: Komenda Miejska Policji w Siemianowicach Śląskich 

58 618058

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

9 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 2.4µg/m3 PM2.5: 2.0µg/m3