Siemianowice: narkotyki ukrył w futrynie drzwi mieszkania

58 728054 g

Redakcja

7 października, 2022

Siemianowiccy policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, których podejrzewali o posiadanie narkotyków. I tym razem przeczucie nie zawiodło - 19 i 33-latkowi za posiadanie nielegalnych substancji grozi nawet do 10 lat więzienia.

Siemianowiccy wywiadowcy zatrzymali 2 mężczyzn w wieku 33 i 19 lat, którzy odpowiedzą za posiadanie narkotyków. I tym razem przeczucie nie zawiodło śledczych. Prowadzili oni obserwację mieszkania, w którym miały się znajdować narkotyki. Na klatce schodowej zaczekali na właściciela lokalu, kiedy mężczyzna pojawił się na schodach, okazało się, że nie jest sam.

19-latek przyznał się, że ma przy sobie woreczek z amfetaminą. Podczas przeszukania mieszkania, w futrynie drzwi policjanci znaleźli woreczek ze środkami odurzającymi oraz mniejszy z marihuaną, który leżał na stole. Do narkotyków przyznał się 33-letni właściciel mieszkania. Obaj mężczyźni spędzili noc w policyjnym areszcie. 

19-latek usłyszał zarzut posiadania środków odurzających, za co grozi mu nawet 3 lata więzienia. Jego starszy kolega odpowie natomiast za posiadanie znacznej ilości narkotyków. Kara za to przestępstwo jest już znacznie surowsza, bo wynosi aż 10 lat więzienia. Na razie 33-latek trafił do więzienia za poprzednie przestępstwo narkotykowe. Może mówić o podwójnym pechu, ponieważ gdy został zatrzymany przez policjantów, wpłynął z sądu nakaz doprowadzenia go do zakładu karnego. Odsiedzi tam teraz 1 rok i 3 miesiące.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.0µg/m3 PM2.5: 4.7µg/m3