Siatkarskie emocje w Spodku! Mecze mistrzostw Europy odbędą się w Katowicach

Csm csm spodek 4d5e6d1be2 b10d4246c5

Redakcja

1 września, 2021

Dla wszystkich kibiców siatkówki, którzy nie mogą doczekać się, aby znów zobaczyć na żywo najlepsze drużyny Starego Kontynentu, mamy dobrą informację: faza półfinałowa i medalowa CEV Mistrzostw Europy Mężczyzn odbędzie się w katowickim Spodku 18 i 19 września.

EuroVolleyM będzie bez wątpienia jednym z największych turniejów sportowych przeprowadzonych w naszym kraju w bieżącym roku. Choć czempionat Starego Kontynentu zorganizują cztery państwa: Polska, Czechy, Finlandia i Estonia, to właśnie na naszym terenie rozegranych zostanie najwięcej spotkań, w tym najważniejszy starcie imprezy – wielki finał mistrzostw w Katowicach. Łącznie w polskich halach odbędzie się aż 25 meczów EuroVolleya.

W Krakowie rozegrane zostaną mecze grupy A, w której rywalizować będą reprezentacje: Belgii, Serbii, Ukrainy, Grecji, Portugalii i oczywiście niezastąpieni polscy siatkarze. W Gdańsku zaplanowane są spotkania 1/8 i 1/4 czempionatu, natomiast w Katowicach – półfinały, mecze o brązowe medale i wielki finał imprezy. Starcia #EuroVolleyM zaplanowane są w dniach 1-19 września 2021 roku.

- Katowice od lat są jedną ze stolic światowej siatkówki, a arena Spodka - wśród kibiców, jak i zawodników - dawno zyskała miano legendarnej – mówi prezydent Marcin Krupa - Dlatego bardzo się cieszę, że nasza kultowa hala, po raz kolejny będzie miejscem rozgrywek jednego z najważniejszych turniejów siatkówki -  Mistrzostw Europy Mężczyzn CEV Euro Volley 2021.

- Już dziś zapraszam do Katowic wszystkich fanów siatkówki – z kraju i zza granicy. Sportowych emocji z pewnością nie zabraknie, a my zadbamy o to, aby wizyta w stolicy Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii przyniosła wszystkim gościom jak najmilsze wspomnienia. Tak, aby po Mistrzostwach każdy, kto odwiedził nasze miasto mógł powiedzieć „Jeśli siatkówka – to tylko w Katowicach"!

Aby przygotować kibiców do wielkiego sportowego święta, zorganizowane będą dodatkowe atrakcje towarzyszące. Już od 1 września na katowickim Rynku stanie wystawa fotograficzna, dokumentująca najważniejsze wydarzenia siatkarskie w stolicy Górnego Śląska oraz mała Strefa Kibica, gdzie będzie można m.in. poćwiczyć siatkarski refleks. 11 września mała strefa kibica towarzyszyć będzie obchodom Urodzin Miasta w Strefie Kultury.

17 września w Alei Gwiazd przy Al. Korfantego odcisną swoje dłonie najlepsi polscy siatkarze, trenerzy i działacze: Mariusz Wlazły, Michał Winiarski, Sebastian Świderski, Jakub Kochanowski, Damian Wojtaszek, Grzegorz Łomacz,  Jacek Kasprzyk, Waldemar Wspaniały. Nie zabraknie także odlewu Spodka z okazji 50-lecia tej siatkarskiej świątyni.

17 września oraz w czasie półfinałów i finałów Mistrzostw 18 i 19 września Rodzinny Piknik Siatkarski oraz Strefa Kibica przeniosą się pod Spodek. Obok dwóch boisk siatkarskich przygotowano wiele atrakcji dla najmłodszych oraz dorosłych. Będzie także możliwość zrobienia zdjęć  z zawodnikami czy upolowania autografu sportowych gwiazd.

Wszystkie wydarzenia zostaną zorganizowane zgodnie z aktualnym na dzień imprezy rozporządzeniem o organizacji imprez sportowych w trakcie epidemii wirusa SARS-CoV-2 w Polsce.

 

źródło: UM Katowice

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

19 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 19.8µg/m3 PM2.5: 15.3µg/m3