Sebastian Riedel rozpoczyna współpracę z zespołem Dżem

Riedel 01

Redakcja

11 stycznia, 2024

Syn Ryszarda Riedla, Sebastian, oficjalnie dołączył do zespołu Dżem. W przeszłości ich ścieżki przecinały się wielokrotnie, ale najczęściej były to gościnne bądź chwilowe projekty. Teraz Sebastian Riedel będzie już oficjalnie członkiem Dżemu. 

Po śmierci Ryszarda Riedla, zespół Dżem kontynuował swoją działalność. W 1995 roku wokalistą został Jacek Dewódzki. Jego współpraca z zespołem trwała do 2001 roku. Następnie jego miejsce zając Maciej Balcar. W tym składzie Dżem gra do dzisiaj. Ale i to zmieni się po ponad dwóch dekadach.

21 grudnia 2023 roku zespół poinformował i zakończeniu współpracy z Balcarem. - Wszystkie zaplanowane koncerty zespołu DŻEM w terminie do 06.04.2024 realizowane będą w obecnym składzie. Po tym terminie zespół będzie kontynuował działalność z nowym wokalistą, a Maciek skupi się na swoich solowych projektach - czytamy w oświadczeniu kapeli. 

Syn Riedla w zespole Dżem

Dżem nie kazał długo czekać swoim fanom na nowego wokalistę. 10 stycznia pojawiła się informacja, że od 6 kwietnia nowym członkiem zespołu zostanie Sebastian Riedel - syn Ryszarda Riedla.

- Od tego dnia będę dzielił swoje artystyczne życie pomiędzy macierzystą formację Cree oraz Dżem, jednocześnie nie rezygnując z autorskich projektów. Przez trzydzieści lat nieprzerwanej działalności muzycznej byłem blisko twórczości zespołu Dżem, choć jako priorytet stawiałem zawsze własne działania artystyczne - skomentował Sebastian Riedel. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

12 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 2.0µg/m3 PM2.5: 1.9µg/m3