Samochód wjechał do rzeki. Szczegóły tragicznego wypadku

61 742352

Redakcja

23 stycznia, 2023

W nocy z 19 na 20 stycznia doszło do tragicznego wypadku w miejscowości Potępa. Samochód wpadł do rzeki. Zginęło dwóch młodych mężczyzn. Jakie były okoliczności zdarzenia?

20 stycznia o godzinie 2:00 policjanci z Komisariatu Policji w Tworogu patrolowali rejon Potępy w gminie Krupski Młyn. Na moście nad rzeką Mała Panew zauważyli uszkodzone barierki. Postanowili to sprawdzić. Zauważyli, że w rzece znajduje się samochód, który leżał na dachu. Policjanci nie mogli zweryfikować, czy ktoś jest w środku pojazdu, ponieważ widoczne były tylko koła samochody, a nurt rzeki był za mocny.

Na miejsce wezwano znaczne siły straży pożarnej. W sumie 11 zastępów PSP i OSP. Strażaków z powiatu tarnogórskiego wspomagały jednostki z Bytomiu i Dąbrowi Górniczej. Samochód został wyciągnięty na brzeg przy użyciu ciężkiego sprzętu.

Niestety podczas akcji okazało się, że w samochodzie znajdowały się ciała dwóch mężczyzn: 24-latka z Potępy i 27-letniego mieszkańca Krupskiego Młyna. Lekarz, który przyjechał na miejsce, stwierdził zgon. 

Śledczy, pod nadzorem prokuratora, przeprowadzili oględziny, zabezpieczając ślady kryminalistyczne i wyłowiony samochód marki Volkswagen. Ponadto prokurator zlecił przeprowadzenie sekcji zwłok. Śledczy wyjaśnią okoliczności, w których doszło do zdarzenia.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

5 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 33.2µg/m3 PM2.5: 26.5µg/m3