Rzecznik MZ: w przyszłym tygodniu rozpoczynamy badania osób wyjeżdżających do sanatoriów

Csm uzdrowiska 732d6b55da

Redakcja

6 czerwca 2020

Rozpoczynamy badania osób wyjeżdżających do sanatoriów. 2 tys. osób otrzymało już informację, że w przyszłym tygodniu muszą się udać na badanie do punktu drive-thru, jeżeli chcą jechać do sanatorium - powiedział w piątek rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Andrusiewicz poinformował, że w przyszłym tygodniu rozpoczną się badania osób wyjeżdżających do sanatoriów. "Pierwsze 3 tys. osób w przyszłym tygodniu na pierwsze terminy powinny być badane. 2 tys. osób otrzymało już informację o tym, że w przyszłym tygodniu muszą się udać na badanie do punktu drive-thru, jeżeli chcą jechać do sanatorium. Oczywiście, przymusu wyjazdu do sanatorium nie ma. Każdy, kto jednak ma ten termin od 15 czerwca, dostał już informację" - stwierdził.

Jak podał, do końca czerwca do uzdrowisk zapisanych jest ok. 18 tys. osób. "To jest 18 tys. skierowań z Narodowego Funduszu Zdrowia. Każda z osób, która będzie chciała wyjechać do sanatorium, będzie miała obowiązek na sześć dni przed przebadać się w drive-thru i wynik negatywny będzie oznaczał, że taka osoba może udać się do sanatorium" - powiedział rzecznik MZ. (PAP)

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

9 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 2.6µg/m3 PM2.5: 2.3µg/m3