Rząd przyjął rozporządzenie w sprawie utworzenia Ministerstwa Przemysłu

Czarnecka

Redakcja

22 lutego 2024

Wielkimi krokami zbliża się oficjalny powrót ministerstwa na Górny Śląska. Od 1 marca w siedzibie Polskiej Grupy Górniczej będzie funkcjonowało Ministerstwo Przemysłu.

Datę i dokładną lokalizację znaliśmy już od dłuższego czasu. Potrzebne były jedynie formalności. W miniony wtorek Rada Ministrów przyjęła rozporządzenie w sprawie utworzenia Ministerstwa Przemysłu.

Nowy resort zostanie wyodrębniony z Ministerstwa Aktywów Państwowych. Szefem nowego ministerstwa jest Marzena Czarnecka. 

- 1 marca powołane zostanie Ministerstwo Przemysłu. Powstanie ono w oparciu o niektóre komórki organizacyjne, które funkcjonują obecnie w Ministerstwie Aktywów Państwowych. Siedzibą nowego resortu będą Katowice - czytamy w komunikacie rządu. Dokładnie siedzibą nowego resortu będzie siedziba Polskiej Grupy Górniczej.

Zadania ministerstwa przemysłu

Nowe ministerstwo zajmuje się gospodarką złożami kopalin. Zatrudnieni tam pracownicy odpowiadają za realizację zadań, które wynikają z przyjętej przez Radę Ministrów polityki gospodarczej wobec sektora górnictwa węglowego i górnictwa niewęglowego. Chodzi również o zadania związane z przemysłem koksowniczym i hutniczym, a także prowadzenie spraw dotyczących gospodarki złożami kopalin.

Ale niewątpliwe najważniejszym zadaniem ministerstwa (a może wyzwaniem) będzie górnictwo, realizacja umowy społecznej oraz transformacja energetyczna Śląska i całej Polski. 


Poprzedni artykuł

Następny artykuł

7 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 22.9µg/m3 PM2.5: 18.5µg/m3