Rząd planuje luzowanie obostrzeń, obawiając się protestów. Na początek galerie!

Mid 21112176

Redakcja

14 stycznia, 2021

Od 1 lutego planowane jest luzowanie obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa. W pierwszej kolejności otwarte mają zostać sklepy w galeriach handlowych. Wszystko jednak zależy od liczby zachorowań w najbliższych dniach - informuje RMF FM.

Jak informują dziennikarze RMF FM luzowanie obostrzeń może nastąpić od 1 lutego. Nie oznacza to jednak, że w tym samym czasie nastąpi otwarcie gastronomii czy branży hotelarskiej. 

To może nastąpić w dalszej perspektywie, gdy będzie cieplej. Należy spodziewać się że otwarte będą wtedy restauracyjne ogródki, ale tylko w tych regionach, gdzie liczba zakażeń będzie niewielka. Na podobnej zasadzie otwierane mają być wtedy hotele i siłownie. 

Na dzisiaj wiadomo na pewno, że organizacja koncertów i wesel jest wykluczona i nie ma terminu, który mówi o możliwości ich powrotu w najbliższym czasie.

Chodzi o to, aby utrzymać na jak najniższym poziomie mobilność społeczną. Nie mówimy na ten moment o możliwości otwarcia bazy noclegowej czy kurortów turystycznych

- tłumaczyła wiceminister rozwoju Olga Semeniuk.

Przypomnijmy, że rząd zdecydował w poniedziałek o przedłużeniu obecnie obowiązujących obostrzeń do 31 stycznia. Jednym wyjątkiem są uczniowie klas I-III, którzy od 18 stycznia mają wrócić do szkół.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 20.8µg/m3 PM2.5: 15.9µg/m3