Ruszyła wystawa „Modele struktury miasta Gliwic” na Politechnice Śląskiej

20220610 103408 s

Redakcja

2 lipca, 2022

Kampus akademicki Politechniki Śląskiej, Nowe Gliwice czy teren wokół Radiostacji – to tylko niektóre z lokalizacji, do których w wirtualnym świecie przeniosą się goście wystawy „Modele struktury miasta” na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej. Wszystko za sprawą modeli 3D, widocznych dzięki aplikacji na smartfona i okularom VR.

Otwarcie V edycji wystawy z cyklu „Modele struktury miasta” odbyło się w piątek, 1 lipca w Auli małej, na parterze Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej przy ul. Marcina Strzody 10 w Gliwicach.

Goście wydarzenia zobaczą mogą m.in. fizyczne makiety wybranych gliwickich przestrzeni stworzone na ploterach i drukarkach cyfrowych. Wśród nich znalazły się modele: kampusu Politechniki Śląskiej, Nowych Gliwic, terenu wokół Radiostacji, wybranych przestrzeni publicznych, Gliwic jako miasta 15-minutowego oraz udziału powierzchni zabudowy w mieście.

Uczestnicy będą mieli okazję doświadczyć każdego z nich w formie modelu 3D w przestrzeni wirtualnej i rozszerzonej – za pomocą aplikacji na smartfona czy okularów VR.

Wystawa „Modele struktury miasta Gliwic” to efekt pracy 17-osobowego, międzynarodowego zespołu projektowego. W jego ramach studenci oraz wykładowcy z kraju i zagranicy przeprowadzili wspólnie wiele szczegółowych analiz struktury miasta. Następnie – korzystając ze sprzętu i oprogramowania laboratorium Wydziału Architektury – na ich podstawie wykonali modele 3D oraz fizyczne makiety, ukazujące m.in. udział powierzchni zabudowy czy model Gliwic, jako miasta 15-minutowego.

Wystawę, której partnerem jest miasto Gliwice, będzie można podziwiać od 1 do 8 lipca.

 

Źródło: UM Gliwice

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 43.8µg/m3 PM2.5: 34.1µg/m3