Ruszyła Świąteczna Wioska w Koniakowie

130736

Redakcja

9 grudnia, 2023

W piątek, 8 grudnia została zainaugurowana działalność Świątecznej Wioski na terenie przy OSP w Koniakowie. To znak, że do świąt bożego narodzenia coraz bliżej.

Świąteczna Wioska w Koniakowie działać będzie przez 9 dni. Zaplanowano wiele atrakcji, w tym kreatywne warsztaty dla dzieci, zabawy, smakowite kulinaria oraz spotkania z Mikołajem. 

Patronat nad wydarzeniem objął marszałek województwa śląskiego, Jakub Chełstowskim. Współorganizatorem jest Ars Cameralis - Instytucja Kultury Województwa Śląskiego, a pomysłodawcą Stowarzyszenie Trójwieś Razem.

- Świąteczna Wioska jest przebogata w atrakcje, warto więc znaleźć chwilę wolnego czasu w tej przedświątecznej gonitwie i odwiedzić to wyjątkowe miejsce w Koniakowie. Mocno tutaj udziela się nam atmosfera zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Mamy iluminację świątecznego oświetlenia, strefa animacji - warsztaty kreatywne, gry i zabawy dla dzieci i młodzieży oraz warsztaty kulinarne - mikołajkowa kawiarenka z pysznymi napojami i słodkościami. Nie byłoby takich wydarzeń bez aktywnej lokalnej społeczności. Tu chciałbym pogratulować panu Stanisławowi Legierskiemu prezesowi Stowarzyszenia Trójwieś Razem tej świetnej i bardzo potrzebnej, bo integrującej mieszkańców inicjatywy. Zawsze będziemy wspierać takie projekty – powiedział marszałek województwa Jakub Chełstowski.

- Świąteczna Wioska jest inicjatywą oddolną, powstała dzięki integracji lokalnej społeczności, ludzi o gorących sercach. Dziękuję panu marszałkowi, że wsparł nasz pomysł. Chcemy budować więzi, tworzyć miejsce, w którym każdy będzie czuł się dobrze - dodał Stanisław Legierski, prezes Stowarzyszenia Trójwieś Razem.

fot. Andrzej Grygiel / UMWS

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

8 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 36.7µg/m3 PM2.5: 29.1µg/m3