Ruszyła budowa osiedla Luiza w Pszczynie. Powstanie 50 nowych mieszkań

Osiedle Luiza

Redakcja

28 czerwca 2022

Ruszyły prace budowlane przy budowie dwóch nowych budynków mieszkalnych na nowo powstającym osiedlu Luiza w gminie Pszczyna. W pierwszym etapie do użytku zostanie oddanych 50 mieszkań. Roboty zakończą się w grudniu przyszłego roku.

Podpisana właśnie przez pszczyński PTBS umowa to zwieńczenie wieloletnich starań o środki finansowe na budowę całkowicie nowego osiedla Luiza. Jest to odpowiedź na zapotrzebowanie ogromnej liczby mieszkań komunalnych i socjalnych. Warto dodać, że te mieszkania, poza tym, że będą doskonale zlokalizowane, będą miały zaplecze w postaci parkingów i terenów zielonych

mówi burmistrz Dariusz Skrobol.

Przy ulicy Cieszyńskiej powstaną dwa budynki po 25 mieszkań. Będą to przede wszystkim mieszkania trzypokojowe, 63-metrowe. W każdym budynku będzie jedno mieszkanie do osób niepełnosprawnych oraz po pięć mieszkań 30-metrowych

zapowiada Wojciech Studzieński, prezes PTBS sp. z o.o.

Jak dodaje, będą to 6-kondygnacyjne budynki wyposażone w windę, a każde mieszkanie będzie miało balkon. W piwnicach będą części przynależne, rowerownie, wózkownie i suszarnie.

Prace potrwają 18 miesięcy. Zakończą się w grudniu 2023 roku. Przewiduje się oddanie mieszkań do użytku w styczniu 2024 roku.

 

Źródło: UM Pszczyna

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

19 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.1µg/m3 PM2.5: 3.7µg/m3