Dzisiaj Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków. Utrudnienia w Katowicach, Żorach i Tychach

35 712953

Redakcja

29 czerwca, 2022

Dzisiaj rozpoczyna się 33. Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków. Kolarze rozpoczną zmagania w Żorach. Następnie przejadą przez Orzesze, Gostyń, Kobiór, Tychy, Lędziny, Mysłowice i Katowice.

Pierwszy etap z Żor do Katowic ma 92,5 kilometrów. Kolarze o godzinie 10.30 rozpoczną 4,5 kilometrową pętelką od startu honorowego do ostrego, skąd pojadą przez Rudziczkę, Suszec, Orzesze, Kobiór, Gostyń, Tychy, Bieruń na pierwszy finisz lotny do Lędzin . Potem przez Mysłowice Ławki dotrą do Katowic.

Kolarze wyruszą spod hali MOSiR przy ul. Folwareckiej w Żorach, gdzie zaplanowano start ostry. Peleton dojedzie do Alei Armii Krajowej, gdzie skręci w prawo i będzie kierował się do ul. Na Rudą, skąd kolarze pojadą ul. Pszczyńską w kierunku Rudziczki, a następnie skręcą w lewo na Orzesze Zgoń do Gostyni, a następnie w stronę Kobióra.  

Następnie zawitają w Tychach, gdzie przejadą przez al. Bielską i skrzyżowanie z ul. Sikorskiego. Następnie dojadą do Tychy-Cielmice. Dalej Bojszowy, Kopalnai Piast, Jedlina, Lędziny i Mysłowice Ławki. 

W Katowicach peleton wjedzie do miasta około godziny 12:00 ulicą Teodora Boya Żeleńskiego na Kostuchnie i będzie kierować się w stronę mety kolejno ulicami: Szarych Szeregów, Armii Krajowej, generała Zygmunta Waltera-Jankego, Kościuszki, Zgrzebnioka, Meteorologów, Ceglaną i Francuską. Na tych ulicach ruch zostanie wstrzymany przez służby porządkowe o 11:30. Na ulicy Kościuszki prawy pas będzie udostępniony dla wyjeżdżających z Osiedla Zgrzebnioka. Kolarze będą poruszać się po dwóch pasach pod prąd. Ulica Francuska i ulica Lotnisko będzie rozdzielona i lewa strona jezdni będzie udostępniona dla wyjeżdżających od strony osiedla Francuska Park. Zablokowany będzie również wjazd na ulicę 3 Stawów od ulicy Porcelanowej (przejazd pod DK86). Następnie, około 12:25 kolarze dotrą do malowniczej Doliny Trzech Stawów, gdzie czekać na nich będzie przejazd finałową pętlą, wzdłuż ulic: Lotnisko, generała Kazimierza Pułaskiego, Trzech Stawów i Francuskiej. Wyścig zakończy się o 12:45 dekoracją zwycięzców.

Tego samego dnia odbędzie się 14. Mini Wyścig „Solidarności", przeznaczony dla najmłodszych sportowców. Długość jego trasy w zależności od kategorii wiekowej wyniesie od 200metrów do 1600metrów i przebiega wzdłuż ulicy Trzech Stawów. 

Na większości trasy utrudnienia potrwają w godzinach 10:00 - 12:00. 

Rowery1

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 30.5µg/m3 PM2.5: 24.5µg/m3