Ruszyła budowa brakującego fragmentu ścieżki rowerowej nad Pogorią IV

Marianki1

Redakcja

3 sierpnia, 2022

Rozpoczęła się budowa niespełna kilometrowego odcinka ciągu pieszo-rowerowego nad jeziorem Pogoria IV, który dla rolkarzy i rowerzystów będzie bezpieczną alternatywą dla przejazdu przez ul. Marianki. Inwestycja ma być gotowa najpóźniej w połowie września.

Dobra wiadomość dla rowerzystów i rolkarzy! Nieco ponad 900-metrowy odcinek drogi rowerowej i rolkowej powstanie w miejscu nieutwardzonej ścieżki między istniejącym asfaltowym ciągiem od strony Wojkowic Kościelnych a budynkiem Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej. W ten sposób powstanie bezpieczna alternatywa dla wszystkich, którzy do tej pory korzystali z ulicy Marianki, co za tym idzie, również rodzice, którzy obawiali się jeździć z dziećmi tuż przy ulicy, po której przejeżdżały samochody. 

Odetchną mieszkańcy ulicy Marianki, bo ruch rowerzystów, rolkarzy i pieszych zostanie oddzielony od ruchu samochodowego – mówi Krzysztof Serafiński, zastępca naczelnika Wydziału Inwestycji Drogowych.

Inwestycję nad Pogorią IV zapowiadał na początku lipca prezydent Marcin Bazylak. To wtedy miasto podpisało z Wodami Polskimi, zarządcą zbiornika Pogoria IV, umowę użyczenia terenu pod inwestycję. Zgodnie z nią, za utrzymanie niespełna kilometrowego ciągu pieszo-rowerowego będzie odpowiadało miasto. Inwestycja ma się zakończyć najpóźniej w połowie września. 

źródło: UM Dąbrowa-Górnicza 

powiązane artykuły:

Xl 2
Lokalne 24 sierpnia, 2022

Tyscy fani jazdy na dwóch kółkach mają powody do radości. W mieście kolejne ścieżki rowerowe przejdą

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 16.5µg/m3 PM2.5: 15.1µg/m3