Ruszył Świąteczny Jarmark na Nikiszu

IMG 0754

Redakcja

8 grudnia, 2023

Za mało świątecznej atmosfery? No to warto wybrać się w ten weekend na Nikiszowiec! Ruszył Jarmark na Nikiszu.

Wydarzenie potrwa przez cały weekend. Na Jarmarku obecne są znane marki śląskie i lokalni twórcy oraz rękodzieła z całej Polski – z ceramiki, drewna, wełny, szkła. Na miejscu możemy kupić też specjalny świąteczny asortyment m.in. bożonarodzeniową florystykę, świece, pierniki, rękodzieło z bożonarodzeniowymi motywami. Jeżeli Jarmark, to oczywiście dobre jedzenie. W ofercie m.in. kuchnia foodtruckowa, alpejska, kanapki, potrawy z grilla. Nie zabraknie także sznity z tustym i oscypków. Menu dopełniać będą lokalne restauracje. Łącznie na Jarmarku znajdziecie 180 wystawców, z czego 130 to rękodzielnicy. Wśród nich ci, których już znacie oraz całkiem nowi.

Nowością jest winiarnia na Skwerze Zillmannów, której towarzyszyć będą świąteczne iluminacje oraz klimatyczna muzyka. Jeśli o muzyce mowa, to zapraszamy na wspólne kolędowanie:

- w sobotę godz. 15.30 z Chórem Jubilate Deo, godz. 17.00 z Katovodą

- w niedzielę godz. 18.15 z Chórem Mieszanym „Ogniwo".

Tradycyjnie w niedzielę o godz. 14.00 wystąpi też Orkiestra Wieczorek, kierowana przez kapelmistrza Andrzeja Pisarzowskiego. Wszystkie muzyczne wydarzenia odbędą się na schodach przed wejściem do kościoła św. Anny. Świąteczny klimat Jarmarku dopełniać będzie tradycyjna karuzela wiedeńska (za symboliczne 3 zł).

- Zdecydowanie największym jarmarkiem dzielnicowym, który już dawno swoim rozmachem i zainteresowaniem ze strony mieszkańców wyszedł poza granice swojej dzielnicy, jest „Jarmark na Nikiszu". W tym roku czeka nas 16. edycja tego jednego z najbardziej popularnych jarmarków w regionie, który przyciąga swoją niepowtarzalną atmosferą i klimatem. Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji. Zachęcamy też do korzystania w jarmarkowy weekend z bezpłatnych linii autobusowych mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Bezpłatna komunikacja

Na Jarmark kursują specjalne darmowe linie autobusowe. Jedna z nich jeździ z katowickiego dworca podziemnego przy Dworcu PKP, przez Centrum Przesiadkowe Sądowa do przystanku Janów-Zamkowa Skwer, znajdującego się tuż przy terenie wydarzenia. Druga linia startować będzie przy Katowickim Cmentarzu Komunalnym (przy Al. Murckowskiej, gdzie można skorzystać z nieodpłatnego parkingu), a następnie przejedzie przez Centrum Przesiadkowe Zawodzie (gdzie również znajdują się nieodpłatnego miejsca) do przystanku Janów-Zamkowa Skwer. W godzinach szczytu linie będą kursowały ze zwiększoną częstotliwością.


Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 8.1µg/m3 PM2.5: 7.5µg/m3