Ruszył nabór kandydatów na członków Młodzieżowej Rady Ekologicznej

Mre www Slider glowny v3

Redakcja

3 czerwca 2020

W poniedziałek ruszył nabór kandydatów na członków Młodzieżowej Rady Ekologicznej. Rada będzie działać przy Ministrze Środowiska pod patronatem Rzecznika Praw Dziecka. Jej pierwsze posiedzenie ma odbyć się we wrześniu.

W Dzień Dziecka minister środowiska Michał Woś i rzecznik praw dziecka Mikołaj Pawlak podpisali porozumienie o powołaniu Młodzieżowej Rady Ekologicznej.

W skład rady wejdą 32 osoby w wieku od 13 lat, pochodzące z całej Polski. Nabór kandydatów na członków rady ruszył 1 czerwca na oficjalnej stronie projektu mre.srodowisko.gov.pl.

"Rada będzie mieć realny wpływ na decyzje administracji rządowej dotyczące ochrony środowiska. Opinie rady będę firmował urzędem ministra środowiska i będę je przedstawiał na posiedzeniach rządu. Głos młodego pokolenia musi być wreszcie usłyszany, zwłaszcza jeśli chodzi o nasze dziedzictwo narodowe, jakim jest środowisko naturalne" – zapewnił minister Michał Woś.

Czytaj także: 10 mln zł dla samorządów w ramach konkursu Miasto z Klimatem

Dodał, że rada będzie mieć nie tylko głos doradczy, lecz także będzie dysponować budżetem, przekazanym ze środków partnera projektu – Lasów Państwowych. Rada będzie mogła przyznawać granty młodzieżowe na proekologiczne działania dzieci i młodzieży. Posiedzenia odbywać się będą co kwartał z udziałem Ministra Środowiska i Rzecznika Praw Dziecka, ale będzie też reagować na bieżące potrzeby.

"To nasze dzieci i nasza młodzież wyznaczają standardy zachowań ekologicznych w Polsce. Wielu dorosłych może się od nich uczyć. Musimy jako dorośli wykorzystać ten zapał, bo edukacja ekologiczna to inwestycja w naszą przyszłość, w zdrowie następnych pokoleń" - zaznaczył Mikołaj Pawlak. Rzecznik podkreślił, że wyjątkowo cenną wartością, którą trzeba wspierać i rozwijać, jest bezkompromisowa troska dzieci i młodzieży o przyrodę. (PAP)

Foto: mre.srodowisko.gov.pl

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

1 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 18.4µg/m3 PM2.5: 16.1µg/m3