Ruszył demontaż uszkodzonego masztu z oświetleniem na stadionie Ruchu Chorzów

327395918 910565403303164 4019750102491224894 n

Redakcja

25 stycznia, 2023

Po kilkudniowym opóźnieniu, ruszył demontaż uszkodzonej "świeczki" na stadionie przy ulicy Cichej w Chorzowie. Nadal nie wiadomo, gdzie Ruch Chorzów rozpocznie drugą część sezonu ligowego. 

Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego nakazał zamknąć obiekt. Powód? Pęknięcie w obrębie podstawy jednego masztu z oświetleniem. Musi zostać rozebrany.

- W pierwszej kolejności zostanie zdemontowana instalacja elektryczna i oprawy oświetleniowe. Kolejnym krokiem będzie usunięcie masztu z terenu stadionu. Jednocześnie opracowywany jest plan ustawienia tymczasowej konstrukcji świetlnej. Ma ona zapewnić doświetlenie obiektu, tak aby spełniał normy do przeprowadzania rozgrywek ligowych - informował MORiS Chorzów, zarządca obiektu.

- To kolejna ekspertyza masztów oświetleniowych w ostatnich 20 miesiącach. Pęknięcie powstało zatem bardzo niedawno. Tu nie ma przestrzeni do zastanawiania się czy zawahania. Maszt demontujemy, bo tego wymaga bezpieczeństwo wszystkich odwiedzających stadion – podkreślał Jarosław Barteczko, zastępca dyrektora MORiS w Chorzowie.

Ruch Chorzów pierwszy mecz ligowy u siebie po przerwie zimowej rozegra 11 lutego. Na ten moment trudno przewidzieć, czy spotkanie odbędzie się przy Cichej. 21 stycznia miały rozpocząć się prace związane z demontażem jupitera. MORiS znalazł zwyżkę, która pozwala wywieźć pracowników na wysokość 50 metrów. Złożony został też wniosek o zamknięcie pasa awaryjnego i jednego pasa jezdni DTŚ w kierunku Katowic na czas przeprowadzonych prac.

Jednak demontaż słupa z oświetleniem nie rozpoczął się zgodnie z planem. Powodem był warunki atmosferyczne. -
Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Chorzowie informuje, że ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne, prace związane z demontażem wieży oświetleniowej na Stadionie przy ul. Cichej, które miały rozpocząć się w dniu dzisiejszym, zostały przełożone na przyszły tydzień
- informuje MORiS Chorzów.

Tym samym maleją szansę na to, że 11 lutego kibice Ruchu Chorzów zobaczą mecz 1. Ligi na własnym stadionie. Miasto Chorzów już prowadzi rozmowy z kilkoma samorządami w regionie, by w razie problemów technicznych i związanych z tym ryzykiem opóźnień, mieć możliwość rozegrania kolejnych spotkań ligowych na stadionie rezerwowym. Jak się okazuje, jedną z opcji jest... Stadion Śląski.

- Miasto wspólnie z przedstawicielami Ruchu Chorzów stara się zabezpieczyć stadion rezerwowy dla Niebieskich, na wypadek, gdyby nie udało się zakończyć prac przy Cichej, przed startem rundy wiosennej. Brany pod uwagę jest m.in. Stadion Śląski - czytamy w krótkim komunikacie UM Chorzów na Twitterze. W grze jest również stadion w Gliwicach, który jest o wiele tańszą opcją..

25 stycznia Ruch Chorzów opublikował zdjęcie podnośników, które są już przygotowane do rozpoczęcia prac demontażowych "świeczki". 

Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu informuje, że w dniu dzisiejszym rozpoczęły się prace rozbiórkowe wieży oświetleniowej nr 2 na Stadionie Miejskim przy ul. Cichej 6 w Chorzowie. Zgodnie z ustalonym harmonogramem mają się zakończyć do dnia 27 stycznia 2023 r. - informuje zarządca obiektu. 

fot. Ruch Chorzów

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 13.1µg/m3 PM2.5: 11.9µg/m3