Ruszają koncerty na Juwenaliach Śląskich 2023! Jak najlepiej dojechać?

IMG 6178

Redakcja

25 maja 2023

Od wtorku studenci "rządzą" Katowicami. Dzisiaj rozpoczynają się koncerty w Katowickim Parku Leśnym w Muchowcu. Kto wystąpi i jak najlepiej dostać się na teren zabawy?

Juwenalia Śląskie to coroczna zabawa studencka. Drastycznie przerwana przez pandemię, w 2022 roku wróciła z pełnym hukiem. Nie inaczej jest i w tym roku. 

Wszystko zaczęło się już we wtorek do korowodu studenckiego. Ale dzisiaj ruszają trzy dni koncertów na scenie w Muchowcu. Kto jeżeli nie nabył biletów, będzie mógł to zrobić m.in. przed wejściem na teren imprezy. Bilet jednodniowy kosztuje 49/59 złotych, karnet na wszystkie dni do kupienia już od 89 zł. 

W czwartek na juwenaliowej scenie wystąpią m.in. Igo i Margaret. Nie zabraknie też muzyki klubowej w specjalnej strefie Garden Party Stage. 

Piątek to dzień rapowy! Dla braci studenckiej wystąpią gwiazdy polskiej rap-sceny: Kukon, Avi, Szpaku. W sobotę trochę spokojniej, ale na pewno nadal energetycznie: Zalia, Rubens, Błażej Król, Kacperczyk.

Juwenalia Śląskie - jak dojechać?

W jaki sposób dotrzeć na teren koncertów Juwenaliów Śląskich? Z wiadomych przyczyn lepiej zostawić swój samochód (nie chodzi tylko o brak dojazdu, korki czy brak parkingu ;) ). Od czwartku do soboty najlepiej dostać się do Katowickiego Parku Leśnego autobusem. ZTM uruchomi specjalną linię S1 dla uczestników tegorocznych Juwenaliów. 

Linia S1 kursuje od godziny 17:00 do 3:00 na trasie Katowice Sądowa- Katowice Dworzec, dalej przez Jagiellońską i Francuską, aż do drogi na lotnisko w Muchowcu, gdzie można wysiąść i dotrzeć na teren koncertów. 

Inne propozycje to taksówki. Jeżeli nie zamierzamy spożywać trunków, można też wybrać się rowerem lub hulajnogą elektryczną, ale warto pamiętać o nie odpowiednim "zaparkowaniu". 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

19 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.8µg/m3 PM2.5: 5.2µg/m3