Rusza V edycja Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego

124879

Redakcja

10 maja, 2023

Mieszkańcy województwa śląskiego znów mogą mieć wpływ na część budżetu województwa śląskiego. Trwa nabór wniosków do V edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego

Do 16 maja każdy mieszkaniec regionu może zgłosić swój pomysł do realizacji. Do dyspozycji mieszkańców regionu w tym roku jest 5 mln zł. Środki przeznaczone na realizację zadań w ramach MBO zostały podzielone na dwie pule: EKO (3,5 mln zł) oraz REGIO (1,5 mln zł). W ramach puli EKO należy zgłaszać zadania o charakterze inwestycyjnym o wartości do 1 mln zł, natomiast pula REGIO zarezerwowana jest wyłącznie dla zadań nieinwestycyjnych (np. kursy, szkolenia etc.), których koszt mieści się w przedziale 20 tys. zł – 100 tys. zł. Zgłaszane zadania mogą mieć charakter edukacyjny, ekologiczny, kulturalny, prospołeczny, prozdrowotny, sportowy, turystyczny i inny mieszczący się w granicach zadań własnych województwa.

 - W puli obecnej edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego jest łącznie 5 mln zł, a wniosek może dotyczyć działań realizowanych w każdym z subregionów. Doceniamy działania infrastrukturalne, ale również te lokalne, społeczne, związane z organizacją działań kulturalnych, edukacyjnych, sportowych, szkoleń, które integrują lokalną społeczność. Warto wziąć sprawy w swoje ręce i zrealizować projekty, które służą mieszkańcom – tłumaczył Krzysztof Klimosz, członek Zarządu Województwa Śląskiego.

Po naborze rozpocznie się weryfikacja pomysłów. Zadania ocenione pozytywnie w dniach od 22 sierpnia do 12 września zostaną poddane głosowaniu, a te, które otrzymają największe poparcie – zostaną zrealizowane w 2024 roku. Ogłoszenie wyników głosowania nastąpi do 11 października 2023 roku.

fot. Tomasz Żak / UMWS

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

11 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 40.3µg/m3 PM2.5: 32.7µg/m3