Rusza program „Złota rączka dla rybnickiego seniora”

Zlota raczka

Redakcja

4 czerwca 2020

Seniorze, potrzebujesz pomocy w drobnych naprawach w domu? Fundacja Ostoja rusza z projektem „Złota rączka dla rybnickiego seniora” współfinansowanego ze środków budżetu miasta Rybnika.

Do końca listopada br., seniorzy w wieku 65+ będą mieli możliwość skorzystania z bezpłatnej pomocy przy drobnych naprawach domowych takich jak np. podłączanie sprzętu AGD, naprawy drzwi czy kranów lub zlewów, a także przymocowanie i zabezpieczenie rzeczy przy ścianach i sufitach. Wszystko w ramach projektu "Złota Rączka dla rybnickiego seniora", który właśnie rusza w Rybniku.

Celem programu jest świadczenie pomocy w nieskomplikowanych, niewymagających wiedzy specjalistycznej ani kwalifikacji naprawach technicznych w miejscu zamieszkania Seniorów w wieku 65 lat i więcej, z wyłączeniem miejsc poza obszarem miejsca lokalu mieszkalnego takich jak piwnice, garaże, ogrody, balkony - informuje miasto.

Z projektu mogą skorzystać seniorzy i seniorki z miasta Rybnika, którzy w chwili zgłoszenia zapotrzebowania na usługi naprawcze ukończyli co najmniej 65 lat, przede wszystkim mieszkających samotnie (prowadzących jednoosobowe gospodarstwo domowe), dysponujących niskimi dochodami, niepełnosprawnych.

Zasady korzystania z projektu:

- z pomocy złotej rączki można skorzystać 1 raz

- opłata za materiały nie może przekroczyć 100 zł

Aby skorzystać z pomocy przewidzianej w projekcie należy zadzwonić od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.30 do 14.30 pod nr: 729 284 727. 

W zakres bezpłatnych usług i napraw wchodzą:

montaż lub naprawa: klamek, zamków i łańcuszków drzwiowych, zawiasów drzwi i szafek, przymocowywanie luster, obrazów, karniszy, półek, rolet, naprawa listwy przypodłogowej, regulacja drzwi, okien, skręcenie zepsutych krzeseł, stolików, mebli, wymiana żarówek, montaż żyrandola, wymiana uszczelek w przeciekających kranach, wymiana baterii sanitarnych, wymiana pokręteł baterii, słuchawek, węży prysznicowych, wymiana wężyków, syfonu, spłuczki, montaż lub wymiana deski sedesowej, przetkanie odpływów uszczelnienie silikonem przecieków przy wannie, brodziku, umywalce, inne drobne czynności naprawcze.

Projekt „Złota rączka dla rybnickiego seniora” współfinansowana jest ze środków budżetu miasta Rybnika.

 

Źródło: informacja prasowa

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

9 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 2.5µg/m3 PM2.5: 2.2µg/m3