Rudzcy policjanci tylko w ciągu tygodnia zatrzymali 5 pijanych kierowców

Csm policja d9296f0bd5 2

Redakcja

17 lipca, 2022

Tylko w okresie od poniedziałku do piątku policjanci z Rudy Śląskiej zatrzymali pięciu kierowców jadących na tzw. "podwójnym gazie". W dwóch przypadkach zatrzymanie było możliwe dzięki zgłoszeniu, które przekazali świadkowie.

Coraz wyższy taryfikator mandatów oraz częste kontrole, jak widać nie zawsze przekonują kierowców do zachowania trzeźwości. Na tzw. "dmuchanie" policjanci zatrzymują najczęściej podczas konsoli w poniedziałkowe poranki, jednak jak widać, nawet w tygodniu zdarzają się kierowcy, którzy swoją lekkomyślnością zagrażają innym uczestnikom ruchu. 

W tym tygodniu od poniedziałku do piątkowego południa rudzcy mundurowi zatrzymali 5 kierowców, którzy wsiedli za kierownicę, będąc pod wpływem alkoholu. Niechlubnym rekordem alkoholu w organizmie może poszczyć się 47-letni mieszkaniec tego miasta. Kierowca jechał golfem, a zatrzymany został po telefonie od świadka, którego zaniepokoił jego styl jazdy. Badanie wykazało w jego organizmie 2,58 promila. Kolejni potencjalni zabójcy mieli od 0,33 do 2,1 promila alkoholu w organizmie.

Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji, powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijany kierowca jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Reagujmy widząc, że za kierownicę wsiada taka osoba, nie pozostawajmy obojętni również, wtedy gdy na jezdni zatacza się pieszy lub rowerzysta - poinformujmy o tym policję. Może to zapobiec wielu tragediom.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 18.1µg/m3 PM2.5: 16.8µg/m3