Ruch Miejski "Lepsze Zabrze" zarejestrował komitet wyborczy

416092679 910802213911480 2562163510709508042 n

Redakcja

4 lutego, 2024

Ruch Miejski "Lepsze Zabrze" zarejestrował swój komitet wyborczy w wyborach samorządowych ogłoszonych na 7 kwietnia. Organizacja wystawi w wyborach swojego kandydata na prezydenta miasta, Kamila Żbikowskiego. 

W nadchodzących wyborach samorządowych stowarzyszenie Lepsze Zabrze wystawi swoich kandydatów do Rady Miasta. Natomiast kandydatem na prezydenta miasta będzie Kamil Żbikowski, który jest aktualnie przewodniczącym klubu radnych Lepsze Zabrze.

Deklarację startu w nadchodzących wyborach samorządowych ogłosił na początku stycznia. - Żyjemy w Zabrzu i pragniemy tu zostać. Chcemy tutaj wychowywać dzieci, pracować, dobrze się czuć, realizować się i być szczęśliwi! Chcemy miasta, które da taką szansę wszystkim swoim mieszkańcom! - stwierdził Kamil Żbikowski.

Zadeklarowany krytyk Małgorzaty Mańki-Szulik ubiegał się już o urząd prezydenta miasta w 2018 roku. Zdobył wówczas ponad 15 procent głosów i zajął trzecie miejsce.

Krytyka pani prezydent miasta

Działacze Lepszego Zabrza jak i sam Kamil Żbikowski negatywnie oceniają rządy władz miasta na czele z prezydent Małgorzatą Mańką-Szulik. Według kandydata na włodarza miasta, największymi problemami Zabrza są m.in.: zadłużenie samorządu, smog, odór w centrum miasta, zły stan budynków, "wymarłe" centrum, wyludnienie miasta, nietrafione inwestycje czy za wolne tempo wymieniania źródeł ogrzewania. Ponadto negatywnie ocenia zarządzanie Górnikiem Zabrze i niewykorzystanie potencjału stadionu. Żbikowski uważa, że Mańka-Szulik zasługuje na "fajrant".

Kandydat pokazał czerwoną kartkę obecnym władzom miasta i ich wizji miasta, która wyhamowała rozwój Zabrza. - Ta czerwona kartka poprzedzona była wieloma żółtymi kartkami pokazywanymi władzy przez mieszkańców. Dzisiaj czas zejść z boiska. Czas na lepsze Zabrze - skomentował Kamil Żbikowski.

fot. Kamil Żbikowski

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

12 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 2.0µg/m3 PM2.5: 1.9µg/m3