Ruch Chorzów zwolnił trenera!

Skrobacz

Redakcja

6 listopada, 2023

8 punktów po 13 meczach i szybkie pożegnanie się z Pucharem Polski to już zbyt wiele. Jarosław Skrobacz nie jest już trenerem pierwszego zespołu Ruchu. Umowa ze szkoleniowcem została rozwiązana za porozumieniem stron.

Jarosław Skrobacz został trenerem Ruchu Chorzów w czerwcu 2021 roku, kiedy Niebiescy byli tuż po wywalczeniu awansu do II Ligi. Za kadencji Skrobacza udało im się awansować najpierw do I Ligi, a później do Ekstraklasy. W sumie  Skrobacz poprowadził drużynę łącznie w 86. oficjalnych spotkaniach notując w nich 38 zwycięstw, 28 remisów i 20 porażek.

Ale powrót do Ekstraklasy od samego początku nie jest łatwy. Bo chociaż gra Niebieskich w wielu spotkaniach mogła się podobać, a ponadto wrócili do swojego Chorzowa (na Stadion Śląski) to jednak najważniejsze w piłce nożnej są liczby. A one mówią wprost, że Ruch Chorzów czekają kolejne, ciężkie miesiące. Niebiescy po 13 meczach mają tylko 8 punktów: 1 zwycięstwo i 5 remisów. Ruch wyprzedza ostatni ŁKS o 1 punkt. 

Coś musi się zmienić, jeżeli 14-krotny mistrz Polski chce pozostać w Ekstraklasie. Władze klubu uznały, że zmiany trzeba zacząć od ławki rezerwowej. 6 listopada, po wyjazdowej przegranej z Lechem, trener Jarosław Skrobacz pożegnał się z klubem za porozumieniem stron. Tym samym zakończyła się jego prawie 2,5 letnia przygoda z klubem, którą kibice będą na pewno wspominać bardzo dobrze. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 33.5µg/m3 PM2.5: 27.1µg/m3