Rozpoczyna się XV Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach

IMG 20220425 102508

Redakcja

24 kwietnia, 2023

24 kwietnia rozpoczyna się XV edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Wydarzenie organizowane w katowickim MCK to jak co roku tysiące prelegentów z całego świata, w tym najważniejsi politycy i biznesmeni z Polski. 

W dniach 24-26 kwietnia 2023 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach spotkają się komisarze unijni, polscy i europejscy politycy, przedstawiciele biznesu, eksperci i naukowcy. Wszyscy będą dyskutować o polskiej, europejskiej i światowej gospodarce, o przemianach społecznych i trendach cywilizacyjnych oraz o wyzwaniach współczesności, jakimi są m.in. wojna w Ukrainie, kryzys surowcowy, katastrofa klimatyczna czy nabierająca ogromnego przyspieszenia digitalizacja.

Wśród prelegentów możemy wyróżnić przedstawicieli polskiej władzy: Mateusz Morawiecki, premier; Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury; Waldemar Buda, minister rozwoju i technologii; Janusz Cieszyński, minister cyfryzacji; Marlena Maląg, minister rodziny i polityki społecznej; Adam Niedzielski, minister zdrowia czy Grzegorz Puda, minister funduszy i polityki regionalnej.

Swoje "trzy grosze" dołożą również posłowie, europosłowie, przedstawiciele samorządu (w tym prezydent Katowic Marcin Krupa i marszałek woj. śląskiego, Jakub Chełstowski) oraz ludzie biznesu i nauki.

W Katowicach gościć będzie również Petro Poroszenką, prezydent Ukrainy w latach 2014–2019.

Organizatorem Europejskiego Kongresu Gospodarczego, od pierwszej edycji w 2009 roku, jest Grupa PTWP.


Poprzedni artykuł

Następny artykuł

5 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 34.1µg/m3 PM2.5: 27.1µg/m3