Różowa moc jest z nami! Akcja w Szpitalu Miejskim nr 4 w Gliwicach

Oko 01

Redakcja

21 października 2020

Dzięki Fundacji Oko w Oko z Rakiem mali pacjenci oddziałów pediatrii i chirurgii dziecięcej Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach mogą cieszyć się specjalnymi zestawami książeczek, kolorowanek i materiałów plastycznych, by w tym piekielnie trudnym czasie pandemii choć na chwilę zapomnieć o szpitalnej rzeczywistości.

Jak mało kto wiedzą, co to ból, cierpienie i walka z chorobą nowotworową. Wszystkie te przeżycia i emocje postanowiły przekuć na pozytywne działania. Tak zrodziła się Fundacja Oko w Oko z Rakiem, która wspiera nie tylko pacjentów onkologicznych, ale także tych najmłodszych, których czasy pandemii koronawirusa doświadczają szczególnie. 

Dzięki specjalnej, różowej akcji setki kolorowanek, książeczek i przyborów plastycznych trafiły do małych pacjentów pediatrii i chirurgii dziecięcej Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach.

Chcemy pokolorować świat chorego dziecka, szpitalną rzeczywistość, która bywa bardzo ciężka. Zdajemy sobie sprawę, że leczenie maluchów w dobie pandemii jest trudne, a jeśli możemy je choć odrobinę ułatwić - warto to zrobić”
podkreśla Justyna Dec, kierująca Fundacją Oko w Oko z Rakiem.

To dla nas przede wszystkim promyk nadziei, że jeszcze będzie dobrze, że mamy obok dobrych ludzi,którzy pamiętają o małych pacjentach - podkreśliła dr Agata Gajewska, ordynator oddziału pediatrii Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach.

Fundacja Oko w Oko z Rakiem zajmuje się przede wszystkim promocją zdrowego odżywania w trakcie i po chorobie onkologicznej, zachęca do aktywności fizycznej, działa szeroko na rzecz profilaktyki.

Źródło: Szpital Miejski nr 4 w Gliwicach

Oko2

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

14 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 16.6µg/m3 PM2.5: 14.7µg/m3