Rozbój na starszym mężczyźnie w pokoju hotelowym

44 758667

Redakcja

19 maja, 2023

Mieszkaniec Gliwic dokonał rozboju na starszym mężczyźnie na terenie hotelu. Ukradł kartę, z której skorzystał brat napastnika. 

Do zdarzenia doszło w pokoju jednego z gliwickich hoteli. Mężczyzna podający się za policjanta napadł na starszego mężczyznę. Pobił go i ukradł jego kartę kartę płatniczą z numerem pin. Z konta ofiary zniknęło kilka tysięcy złotych.

Policjanci ustalili, że napastnik miał około 30-35 lat. Dotarli do świadków oraz nagrań z monitoringu. Udało im się ustalić, że rozboju dokonał mieszkaniec Gliwic. - Detektywom pasowało wszystko, nawet rysopis, z wyjątkiem drobnego szczegółu w wyglądzie mężczyzny. Brakowało pewnej cechy szczególnej, co wymagało kolejnych ustaleń. Pojawiła się nawet hipoteza o bracie bliźniaku lub innym podobnym krewnym - relacjonuje gliwicka komenda.

Okazało się, że do zmylenia tropu pieniądze wypłacił bliźniaczo podobny brat sprawcy rozboju. Mężczyźni oficjalnie nie utrzymywali kontaktu. Ostatecznie obaj zostali zatrzymani przez policjantów. Byli zaskoczeni, że funkcjonariusze ich namierzyli. 

Prokurator objął policyjnym dozorem głównego podejrzanego. Przestępstwo rozboju jest surowo karane - nawet 12 latami więzienia.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

7 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.7µg/m3 PM2.5: 8.9µg/m3