Awaria wodociągu w Bielsku-Białej. Przywrócono dostawy wody

339297134 3685812384980579 1053268968305080347 n

Redakcja

19 maja, 2023

W Bielsku-Białej doszło do kolejnej awarii wodociągu. Część mieszkańców przez prawie cały dzień nie miała dostępu do wody. 

Do awarii magistrali wodociągowej w Bielsku-Białej doszło w okolicy ul. Grodeckiego. W jej wyniku na obszarze ul. Piastowskiej w nastąpiła przerwa w dostawie wody. Podstawiono 2 cysterny z wodą (przy ul. Piastów Śląskich, ul. Kasztanowa). Około godz. 13:30 zaczęto przywracać zasilanie w wodę w obszarach objętych skutkami awarii. 

- Obecnie trwa uruchamianie sieci wodociągowej po usunięciu awarii i przywracanie dostawy wody. W związku z uruchamianiem wodociągu, lokalnie może jeszcze wystąpić zmiana barwy wody na instalacji wewnętrznej, która jest spowodowana nieszkodliwymi dla zdrowia związkami żelaza. W przypadku wątpliwość co do jej jakości, zawsze należy zgłosić ten fakt na bezpłatny nr tel. 994 - informowała w czwartek spółka Aqua.

W związku z uruchamianiem wodociągu, lokalnie może jeszcze występować zmiana barwy wody na instalacji wewnętrznej, która jest spowodowana nieszkodliwymi dla zdrowia związkami żelaza.

- AQUA S.A. natychmiast zareagowała na zgłoszenia i rozpoczęła pilne prace naprawcze. Skuteczne usunięcie awarii w tak krótkim czasie, było możliwe dzięki niezwłocznemu zlokalizowaniu miejsca uszkodzenia i podjęciu odpowiednich środków zaradczych w celu przywrócenia pełnej funkcjonalności systemu wodociągowego. Pełne przywrócenie dostaw wody nastąpiło jeszcze przed oczekiwanym terminem, co pozwoliło na szybką normalizację sytuacji dla mieszkańców oraz przedsiębiorstw w obszarze objętym skutkami awarii - komentuje spółka odpowiedzialna za dostarczenie wody mieszkańcom Bielska-Białej.

Przypomnijmy, że pod koniec marca doszło do zanieczyszczenia wody styrenem. Mieszkańcy wielu ulic przez kilka dni musieli korzystać z beczkowozów. 


fot. archiwum KM PSP Bielsko-Biała

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

6 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 23.4µg/m3 PM2.5: 19.7µg/m3