Poseł KO przyszedł na głosowanie do Sejmu pomimo zakażenia COVID-em

Rosati
Kastelik

Szymon Kastelik

14 grudnia, 2022

Dariusz Rosati, poseł Koalicji Obywatelskiej poinformował w mediach społecznościowych, że jest zakażony wirusem SARS-CoV-2. Kilka godzin później pojawił się w Sejmie, żeby wesprzeć opozycję w głosowaniu nad odwołaniem ministra Zbigniewa Ziobry.

Kolejna próba odwołania Zbigniewa Ziobry z funkcji ministra sprawiedliwości była "najważniejszym" dla opozycji punktem wtorkowych obrad w Sejmie. Do głosowania doszło wieczorem, a każda "szabla" była istotna. Ostatecznie Zjednoczona Prawica pozostał zjednoczona i obroniła Ziobrę. Za odwołaniem zagłosowało 226 posłów, przeciw 229, a wstrzymało się 3 posłów.

Koalicja Obywatelska zrobiła wszystko, żeby nie zabrakło nikogo na tym głosowaniu. Do Sejmu przybył nawet Dawid Rosati, który o 11:44 tego samego dnia poinformował w mediach społecznościowych, że jest zakażony koronawirusem.

- Dziś w Sejmie ważna debata o budżecie na 2023r i głosowania, w tym nad odwołaniem ⁦min. Ziobry⁩. Niestety, muszę pozostać w domu (Covid), ale duchem i sercem wspieram Koleżanki i Kolegów z Koalicji Obywatelskiej, którzy na sali sejmowej walczą o praworządność i demokrację - napisał Rosati.

Jednak nie musiał wspierać duchowo opozycji, ponieważ zjawił się na głosowaniu ws. odwołania Ziobry. Był w maseczce i usiadł z dala od innych posłów. W rozmowie z Interią stwierdził, że przyjechał tylko na to jedno głosowanie. 

- Panie Budka czy Poseł Rosati ma covid i przyszedł głosować do sejmu? Mówiliście o rozsiewaniu śmierci. Chcieliście ludzi przymusowo szczepić. Jak to jest? - pytał poseł Mariusz Kałużny.

- Elementarny brak odpowiedzialności! Narażać zdrowie wszystkich posłów i całego rzadu. Wstyd! - napisał na Twitterze minister zdrowia, Adam Niedzielski.

Borys Budka w rozmowie z Wirtualną Polską powiedział, że rząd od marca traktuje COVID jako zwykłe przeziębienie, a ponadto w Sejmie wycofano możliwość zdalnego głosowania. Dlatego Rosati pojawił się na posiedzeniu. 


fot. Mariusz Kałużny Twiitet


Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-2 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 39.0µg/m3 PM2.5: 31.1µg/m3