Rondo WOŚP w Dąbrowie Górniczej

Wosprondodg

Redakcja

29 stycznia, 2024

Podczas sesji 24 stycznia radni Dąbrowy Górniczej byli za nadaniem skrzyżowaniu w Gołonogu imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 4 dni później w dniu finału symbolicznie "otwarto" rondo WOŚP z odpowiednim oznakowaniem. 

Za głosowało 17 radnych, przeciw było 4. Rondo u zbiegu ul. Piłsudskiego, Leśnej i Morcinka nosi już imię WOŚP. Apelowało o to stowarzyszenie Zielony Gołonóg. 

- Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy działa od 31 lat. W tym czasie na leczenie, opiekę czy ratowanie życia młodszych i starszych zebrała ponad 1 mld 750 mln zł. Podczas zeszłorocznego finału było to 243 mln zł. Dzięki temu w Polsce chyba nie ma szpitala, w którym nie znajduje się sprzęt z charakterystycznym serduszkiem WOŚP. Te urządzenia służą nam, naszym bliskim, naszym dzieciom – mówił radny Robert Kazimirski.

- To inicjatywa Stowarzyszenia Zielony Gołonóg, która została wsparta przez Klub Radnych Lewica i przyjęta w głosowaniu przez radnych Rady Miejskiej w Dąbrowie Górniczej - skomentował prezydent miasta, Marcin Bazylak. 

28 stycznia, czyli w dniu finału 32. WOŚP, symboliczne nadano nową nazwę skrzyżowaniu w Gołonogu. Była to jedna z wielu atrakcji w Dąbrowie Górniczej, która została zorganizowana z okazji finału WOŚP w minioną niedzielę. Najwięcej wydarzeń odbyło się m.in. w Fabryce Pełnej Życia oraz przy Pogorii III. 


fot. Dariusz Nowak UM Dabrowa Górnicza

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 1.9µg/m3 PM2.5: 1.7µg/m3