Afgańczycy ukryli się w ciężarówce

6 279538 g

Redakcja

29 stycznia, 2024

Afgańczycy podstępem weszli do przestrzeni ładunkowej ciężarówki i wjechali do Polski. Ich celem była Europa Zachodnia. 

Funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego dokonali 24 stycznia kontroli samochodu ciężarowego w Brzęczkowicach. Okazało się, że w przestrzeni ładunkowej ukrywało się czterech obywateli Afganistanu. Chcieli jechać dalej na zachód. 

- Kierowcami pojazdu byli dwaj obywatele Bośni i Hercegowiny, którzy na terenie RP przebywali legalnie. Obaj zostali przesłuchani w charakterze świadków. Jednakże „pasażerowie” ciężarówki nie byli w stanie okazać funkcjonariuszom żadnych dokumentów, które uprawniałyby ich do legalnego wjazdu i pobytu na terytorium Polski, w związku z czym zostali zatrzymani - relacjonuje straż graniczna.

Afgańczykom zostały postawione zarzuty, że wspólnie i w porozumieniu, przy użyciu podstępu polegającym na ukryciu się w naczepie samochodu ciężarowego, przekroczyli wbrew przepisom granicę Rzeczpospolitej Polskiej z terytorium Czech do Polski, nie mając przy sobie wymaganych dokumentów uprawniających do przekroczenia granicy państwowej.

Przyznali się do zarzucanych im czynów i dobrowolnie poddali się uzgodnionej z prokuratorem karze 6 miesięcy pozbawienia wolności z jednoczesnym warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres od 2 do 3 lat. Straż Graniczna złożyła wniosek do sądu o umieszczenie ich w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

12 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 2.0µg/m3 PM2.5: 1.9µg/m3