Rok temu brakowało węgla, a dzisiaj PGG robi wyprzedaż

węgiel
Kastelik

Szymon Kastelik

23 listopada, 2023

Ile może zmienić się w 12 miesięcy? Odpowiedź brzmi: sporo. Udowadnia to sytuacja na rynku węgla kamiennego w Polsce. Rok temu tysiące odbiorców nie potrafiło kupić węgla m.in. przez oficjalny sklep Polskiej Grupy Górniczej. A dzisiaj? Największa spółka górnicza robi wyprzedaż z okazji "black weeks". 

Media donoszą o kolejnych problemach finansowych Polskiej Grupie Górniczej (brakuje nawet 5 mld złotych), której chce pomóc jeszcze aktualny rząd poprzez zawieszenie płatności za ZUS. Ale nie jest to przeszkodą do zorganizowania wyprzedaży węgla z PGG w oficjalnym sklepie internetowym.

Rok temu ludzie wręcz walczyli o węgiel, a dzisiaj? Jak usłyszeliśmy u prywatnych dostawców na Górnym Śląsku, można u nich bez problemu zamówić czarny opał. Problem w tym, że u firm zajmujących się sprzedażą węgla zalega jeszcze surowiec... sprowadzony masowo np. z Kazachstanu. Natomiast popyt na polski węgiel z PGG znów spadł. 

Nic dziwnego zatem, że od 13 listopada PGG oferuje w swoim sklepie opał w obniżonych cenach dla wszystkich, zaś od 20 listopada uruchomiony został specjalny kod, którego wpisanie przy zakupie przez internet obniża cenę węgla z PGG S.A. o kolejnych 200 zł za każdą kupioną tonę. To specjalna oferta z okazji przedświątecznych wyprzedaży, tzw. "black weeks".

- W wyniku udziału przez PGG S.A. w Black Weeks przez prawie trzy tygodnie (od poniedziałku 20 listopada do piątku 8 grudnia 2023 r.) klienci sklepu internetowego uzyskają przy transakcji możliwość wpisania kodu o treści "PGG112023", który spowoduje obniżenie regularnej ceny węgla o 200,- zł za tonę. Promocja Black Weeks obejmie wszystkie towary dostępne w e-sklepie PGG S.A. - informuje Polska Grupa Górnicza.

Aktualnie za najdroższy ekogroszek w sklepie PGG zapłacimy 1550 złotych za tonę (1350 zł po wpisaniu kodu). Jeden z prywatnych dostawców z województwa śląskiego poinformował nas, że podobny opał można u niego nabyć za około 1500 złotych za tonę plus dowóz. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

8 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 36.7µg/m3 PM2.5: 29.1µg/m3