Jedzenie jak w hotelu w bytomskim szpitalu?

Obiad13 11

Redakcja

23 listopada, 2023

Szpital Specjalistyczny nr 1 w Bytomiu przystąpił do programu „Dobry posiłek w szpitalu". Przygotowane posiłki mają być smaczne, zdrowe, urozmaicone, a ponadto szpital przygotował dodatkową, wieczorną kolację. 

Nie da się ukryć, że jedzenie w szpitalach często odbiegało od jakiejkolwiek normy. W sieci znajdziemy tysiące memów w tym temacie, co tylko potwierdza skalę problemu. „Dobry posiłek w szpitalu" to pilotażowy program uruchomiony przez Narodowy Fundusz Zdrowia, który potrwa do czerwca 2024 roku. Według założeń, dzienna stawka żywieniowa na pacjenta będzie finansowana przez NFZ w wysokości około 26 zł. Ma to poprawić poziom oferowanych posiłków w szpitalach.

Do programu przystąpił Szpital Specjalistyczny nr 1 w Bytomiu.  Bytomska placówka, zgodnie z wytycznymi programu, publikuje na stronie internetowej, codziennie w dni robocze, jadłospisy i zdjęcia co najmniej dwóch posiłków spośród stosowanych diet. Dania dla pacjentów są przygotowywane w oparciu o zalecenia dietetyka, potrawy są urozmaicone, a w codziennym jadłospisie zapewniona jest dodatkowa, wieczorna kolacja.

Pożywne i pyszne jedzenie jest bardzo ważne w procesie leczenia, dlatego cieszę się, że bytomska „Jedynka" tak kompleksowo podchodzi do opieki nad pacjentami, którzy będą dzięki temu szybciej wracać do zdrowia mówi Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia.

Pacjenci otrzymują posiłki dostosowane do swoich potrzeb żywieniowych, co wpływa na stan ich ogólnej kondycji zdrowotnej oraz szybszą regeneracjęmówi Kinga Wieczorek, p.o. dyrektora Szpitala Specjalistycznego nr 1.

fot. mat. pras.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

9 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 26.2µg/m3 PM2.5: 21.5µg/m3