Roboty wracają do CH FORUM Gliwice

01 web

Redakcja

15 czerwca 2020

Roboty mają się dobrze i od 19 czerwca (piątek) znów będzie można podziwiać ich ogromne możliwości w gliwickim CH FORUM. Mowa o ROBOPARKU - międzynarodowej, interaktywnej wystawie robotów dla całej rodziny i wielkim hicie dla fanów najnowszych technologii.

Premiera wystawy w CH FORUM odbyła się w kwietniu, lecz po kilku dniach musiano ją przerwać z uwagi na sytuację epidemiczną w kraju.

Odwiedzający wystawę wejdą w interakcję z 70 unikalnymi robotami z całego świata, które wcześniej prezentowano na prestiżowych imprezach high-tech w Las Vegas, Berlinie i Pekinie. Przekonają się także, jak może wyglądać przyszłość dzielona z inteligentnymi maszynami i sztuczną inteligencją (AI).

Podczas wydarzenia będzie można odwiedzić osiem stref wirtualnej rzeczywistości, w których każdy będzie mógł przejechać się kolejką górską, zwiedzić dno oceanu, a nawet podnieść helikopter za pomocą siły umysłu. Prezentowany jest także teatr robotów, a kawę zaserwuje robot-barista. Będą też zawody robotów: robosumo, robofutbol i roboboks.

Zwiedzający obejrzą tańczące błyskawice w unikalnym „Tesla-show”, a dopełnieniem wszystkiego będzie wyjątkowy pokaz hologramów.

Chętni - nie tylko fani sagi Gwiezdnych Wojen - zmierzą się w pojedynku na miecze świetlne rycerzy Jedi, a nawet będą mogli zostać... przyjacielem całej armii humanoidalnych robotów ostatniej generacji.

Czytaj także: Rząd francuski nie chce pracowników z Gliwic we francuskich zakładach PSA!

To jednak nie wszystko. Zwiedzający posterują dronami, pokierują robotami ruchem ręki, głowy, a nawet uśmiechem. Co godzinę będzie można wziąć udział w bezpłatnej wycieczce, podczas której przewodnik opowie o każdym robocie, jego unikalnych możliwościach i zastosowaniach w życiu codziennym.

Ponadto, podczas trzech warsztatów, dzieci będą mogły złożyć kostium robota, rysować piórami 3D, a nawet stworzyć własnego robota.

Sukces i doświadczenia z wystawy w innych krajach potwierdziły, że nie tylko dzieci chcą zanurzyć się w wirtualnej rzeczywistości, porozmawiać z robotami czy zobaczyć prace legendarnego fizyka - Nikoli Tesli. Również dorośli są bardzo ciekawi technologicznych eksponatów i potrafią spędzić na wystawie ROBOPARK, wraz ze swoimi pociechami, nawet kilka godzin. Tym bardziej, że nie ma ograniczeń wiekowych, ani też czasowych w jej zwiedzaniu.

05 web

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.4µg/m3 PM2.5: 4.8µg/m3