Robert Lewandowski w Zabrzu. Został przebadany na Wydziale Inżynierii Biomedycznej

Lewandowski ehtic 2

Redakcja

15 czerwca, 2022

Robert Lewandowski w trakcie czerwcowego zgrupowania znalazł czas, żeby odwiedzić Wydział Inżynierii Biomedycznej Politechniki Śląskiej w Zabrzu. Wziął udział w badaniach opracowanych przez naukowców.

Badania zostały przeprowadzone w Europejskim Centrum Innowacyjnych Technologii dla Zdrowia (EHTIC – European HealthTech Innovation Center) w Zabrzu. Program badań piłkarzy to jeden z najnowocześniejszych projektów w tej części Europy.

- Badanie to realizowane jest z udziałem m.in. osteopatów oraz fizjoterapeutów, a skoncentrowane jest na analizie ruchu, aktywności mięśni, badaniach równowagi czy szybkości reakcji na bodźce zewnętrzne. Jednym z pierwszych piłkarzy, który poddał się tym badaniom jest kapitan reprezentacji Polski – Robert Lewandowski – powiedział prof. Marek Gzik.

Badania opracował i przeprowadził interdyscyplinarny zespół pod kierunkiem dr. hab. inż. Jacka Jurkojcia, prof. PŚ (Katedra Biomechatroniki PŚ), dr Igi Garbowskiej (Klinika Osteopatii Igi Garbowskiej) oraz mgr. Bartłomieja Spałka (Górnik Zabrze).

 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 39.4µg/m3 PM2.5: 30.5µg/m3