Robert Biedroń ostro o sytuacji na granicy z Białorusią i żołnierzach! "Pożyteczni idioci Łukaszenki"

Biedronrrr
Kastelik

Szymon Kastelik

25 sierpnia 2021

Robert Biedroń był gościem Poranka S24 w Silesia24. W rozmowie z Pawłem Kmiecikiem krytycznie wypowiedział się na temat działań polskiego rządu podjętych w związku z kryzysem migracyjnym na granicy polsko-białoruskiej. - Pożyteczni idioci Łukaszenki - tak mówi o rządzących.

Na granicy polsko-białoruskiej nadal przebywa kilkadziesiąt osób z bliskiego wschodu. Polski rząd wysłał notę dyplomatyczną do Białorusi, aby móc wjechać na jej teren z pomocą humanitarną. Białoruś wyraziła na to zgody, a ciężarówki stoją na granicy w Bobrownikach (imigranci znajdują się po stronie białoruskiej). Według relacji opozycji, polska straż graniczna oraz polskie wojsko nie pozwala posłom i senatorom na przedostanie się do koczujących imigrantów i przekazania im m.in. żywności oraz środków higienicznych. Polski rząd ogłosił, że chętnie im pomoże, ale musi otrzymać zgodę Łukaszenki do wjazdu na teren Białorusi. 

Robert Biedroń w rozmowie z Silesia24.pl nawiązał do kryzysu na granicy. Uznał, że Prawo i Sprawiedliwość znów gra na uchodźcach, podobniej jak w 2015 roku.

Wziął sobie (rząd - przyp. red.) kilkudziesięciu uchodźców jako zakładników na granicy białorusko-polskiej. Wykorzystuje ich cyniczny, ich cierpienie, dramat. Po to, żeby znów zagrać w grę, którą dobrze znamy z 2015 roku - straszyć nas uchodźcami - powiedział Robert Biedroń. Europoseł dodał także, że to za rządów Prawa i Sprawiedliwości do Polski przedostała się rekordowa liczba uchodźców. - Cynicznie wykorzystują tą garstkę ludzi (...) wysyłając jakiś przebierańców w mundurach bez oznakowania jako swoich żołnierzyków - skomentował Biedroń.

Paweł Kmiecik zareagował, gdy europoseł nazwał polskich funkcjonariuszy na granicy "przebierańcami". Jednak Robert Biedroń nie odwołał swoich słów.

Nie ma tam żadnej identyfikacji. Nie wiemy czy to są żołnierze, czy to straż graniczna? Czy to są jakieś WOT? Czy to są jacyś narodowcy, którzy jadą tam przebierani w mundury?”

robert biedroń w silesia24

To są dzisiaj na pewno, mówię o rządzących, pożyteczni idioci Łukaszenki, mówię to z całą odpowiedzialnością - stwierdził europoseł Nowej Lewicy. 

Więcej w poniższej rozmowie:

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

22 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 8.7µg/m3 PM2.5: 7.7µg/m3