Rezydencja artystyczna w Muzeum Śląskim. Startuje V edycja Magazynu Performatywnego 2022

Hgfdsrfg

Redakcja

18 kwietnia, 2022

„Dialog w czasach pandemii” – to tytuł najnowszej edycji programu rezydencji artystycznych w Muzeum Śląskim w Katowicach. Termin składania projektów upływa 6 maja.

Muzeum Śląskie w Katowicach zaprasza do udziału w konkursie artystów sztuk wizualnych i performatywnych z Polski, którzy pragną rozwijać swoje działania poprzez sięganie po nowe środki wyrazu oraz poszukiwanie świeżych zakresów projektów twórczo-artystycznych.

W  ramach realizowanego programu,  muzeum   oferuje   przestrzeń  do   pracy   oraz   spotkań, możliwość konsultacji z wykwalifikowanym zespołem i współpracującymi z instytucją ekspertami, a także promocję projektu realizowanego w ramach rezydencji.

"Od rezydenta oczekujemy kreatywności,  otwartości na tworzenie interdyscyplinarnych projektów oraz współpracę ze społecznością lokalną, jak również respektowania ale też uwzględniania misji i wizji Muzeum Śląskiego" – mówi opiekunka projektu, Agata Picheń-Kowalska.

"Cykl rezydencji artystycznych ma umożliwić artystom zdobywanie nowych doświadczeń poprzez realizację projektów twórczo reinterpretujących zaproponowany przez muzeum temat. Zakłada on również poszerzenie kompetencji kulturowych i wrażliwości na współczesne środki wyrazu wśród odbiorców programu" – dodaje.

W tym roku Muzeum Śląskie zaproponowało artystom tytuł: „Dialog w czasach pandemii”.

 

To już dwa lata, kiedy zmagamy się z pandemią globalnie i lokalnie. W tym czasie zmieniły się nasze zwyczaje, musieliśmy się dostosować do nowych zasad, co wpłynęło na nasze życie prywatne, jak i funkcjonowanie w społeczeństwie. To okres wielu wyrzeczeń, ograniczeń, ale i nowych możliwości. Jak czas walki z pandemią wpłynął na dialog, komunikację między ludźmi? Jaką rolę w czasach pandemii odegrały media, Internet? Jak za kilka lat będzie się przedstawiało czas pandemii i odnosiło się do niego?

 

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej Muzeum Śląskiego pod linkiem: https://muzeumslaskie.pl/pl/aktualnosci/v-edycja-performatywnego-magazynu-dialog-czasach-pandemii/ pełna treścią Regulaminu konkursu: https://muzeumslaskie.pl/wp-content/uploads/2022/03/Regulamin-Performatywny-Magazyn-2022.pdf

Pytania lub  zgłoszenia dotyczące konkursu można kierować na adres: pm@muzeumslaskie.pl oraz do kuratorek projektu z dopiskiem: „Performatywny Magazyn 2022”.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

11 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 14.5µg/m3 PM2.5: 11.3µg/m3