Restauracja Kamienny Kasztel w Parku Śląskim odzyska dawny blask

Restauracja Kamienny Kasztel

Redakcja

7 marca 2024

Słynna restauracja Kamienny Kasztel znajdująca się w Parku Śląskim parę lat temu została zniszczona wskutek pożaru. Teraz ma szansę na wznowienie działalności. Park Śląski podpisał umowę z najemcą, które odrestauruje i przywróci do życia kultową restaurację.

Kamienny Kasztel to jeden z najstarszych obiektów znajdujący się w Parku Śląskim, jego historia sięga 1953 roku. W 2018 roku konstrukcja budynku została zniszczona. W wyniku zaprószenia ognia spłonęły drewniane dobudówki Kamiennego Kasztelu, przez co obiekt nie był już użytkowany. Od blisko trzech lat Zarząd Parku Śląskiego szukał najemcy, który podjąłby się rewitalizacji obiektu z poszanowaniem historii i walorów architektonicznych tego miejsca, jednocześnie nadając mu nowy charakter.

Zamierzeniem nowego najemcy jest stworzenie unikalnego konceptu kulinarnego w niezwykłym otoczeniu Zielonych Płuc Śląska. Nowy najemca ma doświadczenie zarówno w prowadzeniu restauracji, jak również w rewitalizacji obiektu będącego pod opieką konserwatora zabytków. Inwestor prowadzi Restaurację Tesoro Pizza&Pasta oraz Restaurację Skarbiec, które mieszczą się w zrewitalizowanej kamienicy z XVI wieku pod adresem Rynek 14 w Tarnowskich Górach.

Najemca planuje remont obiektu oraz zagospodarowanie terenu wokół Restauracji z przeznaczeniem na rozbudowę tarasu, postawienie wiaty grillowej oraz stworzenie strefy dla dzieci. Czas potrzebny na przywrócenie obiektu do funkcjonowania to około 24 miesiące od rozpoczęcia prac.

powiązane artykuły:

Wiosna w Parku Śląskim
Lokalne 1 marca 2024

W Parku Śląskim robi się już wiosennie. Słoneczne dni zachęcają do podziwiania rozkwitających kro

Konsekwencje zakupu samochodu bez oc
Lifestyle 4 marca 2024

Zakup samochodu to ważna decyzja, która wiąże się z wieloma aspektami, w tym z ubezpiecze

Bieg Wiosenny w Parku Śląskim
Sport 13 stycznia 2024

24 marca 2024 roku z Pól Marsowych ruszy jedenasta edycja Biegu Wiosennego. To jedna z na

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

1 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 18.4µg/m3 PM2.5: 16.1µg/m3