Remont alternatywnej drogi pomiędzy Sosnowcem a Będzinem

REMONT PIOTRKOWSKA 2023 pop 1

Redakcja

6 grudnia, 2023

Sosnowiec podpisał umowę na remont ulicy Piotrkowskiej wraz z chodnikami. Wykonawcą prac będzie firma Silesia Trans Service z Katowic, która na wykonanie zadania ma czas do lipca 2024 roku.

Prace kosztować będą 3,3 mln złotych. Remont drogi związany jest z powstaniem nowego przystanku kolejowego w okolicy ul. Piekarskiej. Kilka tygodni temu ruszyły prace związane z budową dwóch torów kolejowych na potrzeby przyszłej kolei metropolitalnej.

- Dlatego remont samej ulicy rozpocznie się za zakresem prac PKP PLK, bowiem wykonawca ZUE S.A. pracujący na zlecenie spółki kolejowej będzie prowadził roboty ziemne na skrzyżowaniu ulicy Staszica i Piotrkowskiej oraz budował przystanek z murem oporowym właśnie na początku ul. Piotrkowskiej tłumaczy Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Ulica Piotrkowska to alternatywna droga pomiędzy Sosnowcem a Będzinem. Po zakończeniu dobudowy dwóch torów kolejowych na potrzeby kolei Metropolitalnej zniknie możliwość przejazdy przez tory pomiędzy ulicami Staszica i Chemiczną. Dla kierowców PKP PLK wybuduje alternatywne połączenie właśnie poprzez ul. Piotrkowską i wjazdu na DK94 (kierunek Katowice) oraz zjazdu z DK94 (kier. Dabrowa Górnicza.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

7 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 40.7µg/m3 PM2.5: 34.8µg/m3