A 3

Redakcja

31 stycznia, 2022

W czasie jubileuszowego 30. Finału WOŚP z samych tylko puszek udało się w Wiśle uzbierać 61 807,72 zł! Do tego dochodzą jeszcze niepoliczone środki z akcji „Chodzimy dla WOŚP” i licytacje online. Przypomnijmy, że zeszłoroczny, całościowy rekord wynosił 52 506,62.

Przez cały tydzień w Wiśle trwała akcja „Chodzimy dla WOŚP” – podczas jej trwania uczestnicy chodzili, biegali, jeździli na biegówkach i skiturach i wysyłali zrzuty ekranów z mapą trasy – w ten sposób przez cały tydzień kilometry zamieniały się w złotówki dla WOŚP – wszystko dzięki wsparciu sponsorów: Ośrodka Narciarskiego Skolnity, Tutto Pizza Pasta, Bomex, Mirotrans.

Jeszcze wcześniej rozpoczęły się przygotowania do finału WOŚP w Klubie Szydełkowym, działającym przy WCK – członkinie klubu przez niemal dwa miesiąca tworzyły piękne serca, które w niedzielę towarzyszyły podczas gorącego finału. A działo się od samego południa – na scenie na Placu Hoffa zagrali m.in. Kapela Wisła, Kapela Góralska Haja, David Fly, Patryk Demkowski i zespół Rockodyl.

Oprócz koncertów działo się też mnóstwo niesamowitych rzeczy – animacje dla dzieci przeprowadziła fundacja Jest Bosko z Istebnej, były warsztaty z tworzenia lampionów, pełne emocji i okrągłych kwot prowadził Szymon Pilch, była ciepła zupa, równie gorąca sztafeta „Chodzimy dla WOŚP”, serca lepione ze śniegu i przede wszystkim mnóstwo dobrych emocji.

Równie duże emocje towarzyszyły nam podczas Światełka do Nieba – w tym roku był to piękny i energetyczny występ Teatru Ognia Nam Tara. To oczywiście nie koniec emocji – ciągle trwają jeszcze licytacje online, do podliczenia pozostaje także akcja „Chodzimy dla WOŚP”.

 

Źrodło: UM Wisła

Jkjkjk

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.6µg/m3 PM2.5: 3.3µg/m3