Ratował górników w kopalni Pniówek. Stracił nogę i teraz sam potrzebuje pomocy

D64abc12 aadd 4f7c 8469 12509fbbe62c

Redakcja

24 maja, 2022

20 kwietnia doszło do eksplozji w KWK Pniówek. Dawid Barcik był jednym z ratowników, którzy ruszyli na pomoc kolegom uwięzionym pod ziemią. Niestety stracił lewą nogę.

Praca górników oraz ratowników górniczych wiąże się z wielką niepewnością – każda wiadomość o nieszczęśliwym wypadku budzi ogromne emocje wśród nas i naszych rodzin. Do tej pory los był dla nas łaskawy, aż do teraz kiedy ja i moi koledzy staliśmy się częścią tej tragedii.”

pisze dawid opisie zbiórki. 

Dawid Barcik, jako ratownik górniczy ruszył na pomoc poszkodowanym w wypadku w kopalni Pniówek. Niestety, stracił lewą nogę na wysokości uda.

20 kwietnia 2022r. uległem wypadkowi podczas interwencji ratowniczej w kopalni Pniówek w Pawłowicach. W tych dramatycznych okolicznościach utraciłem lewą nogę na wysokości uda. Przed wypadkiem byłem bardzo aktywny. Sport od zawsze mi towarzyszył: pływanie, spacery, wędrówki górskie, siłownia i każda inna możliwość ruchu na jaką pozwał mi czas.”

czytamy dalej.

By móc w miarę normalnie funkcjonować, Dawid potrzebuje przystosować swój dom do potrzeb osoby niepełnosprawnej. Niezbędne są też środki na rehabilitację. 

Rzeczywistość, z którą przyszło mi się teraz zmierzyć niestety ma duży wpływ na moją rodzinę. Oprócz niepewnej sytuacji finansowej - moja praca była podstawowym źródłem utrzymania – pojawił się również problem z dokończeniem kompleksowego remontu starego domu, który rozpoczął się przed wypadkiem. Moja aktualna sytuacja wymaga usunięcia barier architektonicznych oraz dostosowania parteru do nowej rzeczywistości w jakiej się znajduję. Wcześniej nie zdawałem sobie sprawy jak duże znaczenie mają poręcze lub podjazdy dla osób z niepełnosprawnością, teraz sam odczuwam to na własnej skórze.”

pisze dawid. 

Zbiórka na rzecz Dawida Barcika dostępna TUTAJ

Received 1092506594637534

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

14 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 27.2µg/m3 PM2.5: 18.9µg/m3