Raków mistrzem Polski! Tak świętował zespół i kibice

Rakowmistrz

Redakcja

8 maja, 2023

Chociaż do końca sezonu pozostały jeszcze trzy kolejki, to Częstochowa już wczoraj świętowała zdobycie historycznego mistrzostwa Polski w piłce nożnej! Piłkarze Rakowa dowiedzieli się o tym w autobusie, kiedy wracali z Kielc. 

W niedzielę 7 maja Raków Częstochowa przegrał na wyjeździe z Koroną Kielce 1:0. Kibice nie ukrywali smutku, bo liczyli na to, że właśnie tego dnia będą świętować historyczne mistrzostwo dla swojej drużyny. Jednak pomogła Legia Warszawa, która przegrała w Szczecinie z Pogonią 2:1. Tym samym na trzy kolejki przed końcem rywalizacji, Medaliki zostały najlepszą drużyną w Polsce.

Piłkarze Rakowa dowiedzieli się o tym już w autobusie, kiedy wracali z Kielc. Nagle był to najweselszy autokar w całej Polsce. Pod stadionem Rakowa zaczęli zbierać się kibice. Czekali na przyjazd swoich mistrzów. W końcu w niedzielny wieczór zobaczyli nadjeżdżający autokar w barwach swojej ukochanej drużyny.

Rozpoczęły się śpiewy. Odpalono race, a w tle widać było wybuchające fajerwerki. Kibice na zmianę dziękowali piłkarzom i trenerowi. Zawodnicy bawili się już w pojeździe, ale przed wjazdem na teren klubu nie mogli opuścić autokaru. Kibice świętowali i prosili, aby cały zespół do nich wyszedł. Doszło do tego parę chwil później, kiedy piłkarze i sztab szkoleniowy założyli na siebie okolicznościowe koszulki. 

Obie strony dziękowały sobie na wzajem. Oczywiście najwięcej pochwał i gratulacji otrzymał Marek Papszun, dla którego jest to ostatni sezon w Rakowie. Z drużyny z niższych lig zbudował polską potęgę. Wicemistrzostwa Polski, Puchary Polski, a od niedzieli też mistrzostwo Polski. To jego dorobek w Rakowie Częstochowa.

Niedzielna celebracja odbyła się niestety przez ogrodzenie, ale należy zaznaczyć, że nie była to oficjalna feta mistrzowska. Prawdziwe świętowanie zaplanowane zostało na 27 maja godzinę 21:00. Tego dnia drużyna przejedzie z placu Daszyńskiego na plac Biegańskiego, gdzie będzie później bawiła się razem z kibicami.

fot. screen Raków Częstochowa

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

5 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 33.2µg/m3 PM2.5: 26.5µg/m3